Marek Zwolenkiewicz nowym prezesem OSP

Czytaj dalej
Fot. Facebook/Robert Luchowski
Iwona Góralczyk

Marek Zwolenkiewicz nowym prezesem OSP

Iwona Góralczyk

Po dwudziestu latach prezesowania żnińskiej OSP druh Adam Rogowski ogłosił, że nie będzie ponownie, na kolejną kadencję, ubiegał się o funkcję szefa tej organizacji.

W związku z tym członkowie OSP wybrali nowe władze - zarówno do zarządu jak i komisji rewizyjnej. Największe poparcie środowiska uzyskał Marek Zwolenkiewicz i to on obecnie jest prezesem ZOSP RP w Żninie. Naczelnikiem został z kolei Marcin Cichoń.

- Warto przypomnieć, że jednym z ostatnich dokonań druha prezesa Rogowskiego jest zakup ciężkiego wozu bojowego właśnie dla jednostki, której przez 20 lat szefował. Nowy zarząd wręczył ustępującemu prezesowi i ustępującemu skarbnikowi jednostki pamiątkowe statuetki św. Floriana - patrona strażaków. Nowym władzom życzę wszelkiej pomyślności i zapraszam do współpracy. Przed nami wciąż wiele wyzwań, w tym również tych z udziałem ochotników - skomentował na swoim profilu fejsbukowym obecny na zebraniu burmistrz Żnina Robert Luchowski.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego, by później relacjonować te wydarzenia na łamach "Gazety Pomorskiej", na portalach pomorska.pl, znin.naszemiasto.pl oraz w mediach społecznościowych.
Od 1998 roku mieszkam w Żninie, który po Brodnicy stał się moim drugim domem. Fascynują mnie ludzie Pałuk - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania, a także bogata historia tego regionu. Bliska sercu jest mi sztuka ludowa, pałuckie rękodzieło, a co za tym idzie  kultowa "Jesień na Pałukach".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.