Marek Torzewski ma zapłacić, biznesmen przeprosić

Czytaj dalej
Fot. Lukasz Zarzycki/zdjęcie ilustracyjne
Maciej Czerniak

Marek Torzewski ma zapłacić, biznesmen przeprosić

Maciej Czerniak

Sąd orzekł, że Marek Torzewski ma zostać przeproszony za opublikowanie w sieci jego koncertu w Chojnicach. Ale ma też zapłacić ponad 22 tys. zł.

Zakończył się proces Marka Torzewskiego przeciw chojnickiej spółce i lokalnemu biznesmenowi. Śpiewak żądał od obu pozwanych łącznie 200 tys. zł. O sprawie pisaliśmy już na początku roku. Pozwanymi byli spółka Promocja Regionu Chojnickiego i firma PPHU BDM (też działająca w Chojnicach).

Proces trwał w Sądzie Okręgowym w Słupsku. Wyrok, jak podkreśla rzeczniczka sądu sędzia Danuta Jastrzębska, jest „skomplikowany”. Z jednej strony rację przyznano tenorowi, przyznając mu prawo do publicznych przeprosin. Z drugiej jednak to właśnie śpiewak operowy będzie musiał zapłacić na rzecz pozwanych łącznie 22 600 złotych.

Jak należy interpretować wyrok sądu? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maciej Czerniak

W Gazecie Pomorskiej zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Podejmuję sprawy z kręgu dziennikarstwa śledczego, najczęściej dotyczące tego, co dzieje się na styku władz publicznych z sektorem prywatnym. Z wykształcenia jestem polonistą, a tym, co w mojej pracy najbardziej mnie pociąga i codziennie zadziwia, jest fakt, że najciekawsze historie zawsze pisze życie. Bywają bardziej niezwykłe od scenariuszy filmów. Nie tylko sensacyjnych. Nie zamykam się jednak w tematyce prawno-kryminalnej. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z przemianami społecznymi - od polityki przez prawo do nowych technologii.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.