RozmawiałaJadwiga Aleksandrowicz

Marek Stawiński chce zrobić coś dla swojego środowiska

Marek Stawiński ma swoim koncie  międzynarodowe certyfikaty uprawniające do pracy z wokalistami. Fot. Marek Stawiński Marek Stawiński ma swoim koncie międzynarodowe certyfikaty uprawniające do pracy z wokalistami.
RozmawiałaJadwiga Aleksandrowicz

Rozmowa z Markiem Stawińskim, aleksandrowianinem, akredytowanym nauczycielem śpiewu przy International Voice Teacher of MIX (USA).

- Znamy pana ze śpiewu, gry na gitarze i fortepianie, nagranej płyty z piosenkami do tekstów Stachury, a tu jeszcze międzynarodowe certyfikaty i praca wykładowcy...
- Można powiedzieć, że to owoc mojej decyzji sprzed ponad dwudziestu lat, kiedy postanowiłem wziąć udział w Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach, gdzie swoje pierwsze kroki stawiali między innymi Bracia Golco-wie, Kasia Kowalska, Justyna Steczkowska, Anna Maria Jopek, Dorota Miśkiewicz i wielu innych. Kiedy ich poznałem, nie przypuszczałem, że staną się przyszłymi gwiazdami.

- Teraz pan sam jest wykładowcą na tych warsztatach...
- Tak, ale zanim to się stało, trochę się podszkoliłem. Jako absolwent wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Studium Pedagogiki o kierunku wokalistyka, jedenaście lat temu zacząłem się uczyć techniki Speech Level Singing (SLS,) propagowanej na całym świecie przez Setha Riggs z Los Angeles i jako pierwszy mężczyzna w Polsce otrzymałem certyfikat najpierw I stopnia, a dwa lata później II stopnia tej renomowanej organizacji. Wykłady w Puławach prowadzę w znakomitym towarzystwie.

- Wiem, że to cała plejada polskich i z zagranicznych muzyków i wokalistów...
- Wystarczy wymienić : Krzysztofa Sadowskiego, Bogdana Hołownię, Kubę Stankiewicza, Kevina Mahogany’ego , Dante Lucianiego, a lista jest o wiele dłuższa. Od roku jestem również wykładowcą na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Chodzieży oraz na Międzynarodowych Leszczyńskich Warsztatach Jazzowych w Lesznie.

- Z kim pan pracował?
- Miałem przyjemność pracować z Anią Andrzejewską, która w tym roku odniosła spektakularny sukces w The Voice of Poland. Od ponad trzech lat współpracuję z Sarą Pach z Torunia, młodą wokalistką, która wzięła udział w Young Stars Festiwal w Poznaniu, nagrała profesjonalny teledysk i pierwszy, własny singiel. Obecnie współpracuje z Mrozu, z którym nagrała pierwszą piosenkę. Będzie do niej teledysk, pewnie już w styczniu. Pracuję też z Agatą Buczkowską z Wałcza, która wygrała wieloetapowy konkurs Young Sing Stars w Radio Young Stars, transmitowany na żywo w Internecie i na YouTube.

- A w naszym regionie nie ma pan podopiecznych?
- Pracuję z piętnastoletnim Maciejem Andryszewskim z Odolionu, który ma niezwykle ciekawą osobowość i wyjątkowy głos. Na pewno weźmie udział w castingach do The Voice of Poland, a może i do „Mam Talent”. Ale faktycznie od lat przeprowadziłem w Polsce około stu warsztatów, w których wzięło udział ponad dwa i pół tysiąca osób w wieku od 5 do 65 lat. Chciałbym teraz zrobić coś dla swojego środowiska. Zakładam w Aleksandrowie Kujawskim Studio Wokalno-Artystyczne „Vocal Secrets Mind”, w którym mogą szkolić się osoby, które chcą doskonale śpiewać. Zapraszam chętnych na bezpłatną ocenę głosu z krótką lekcją, którą nagramy. Na nagraniu będzie można usłyszeć, jak głos brzmiał na początku zajęć i 25 minut później, po zajęciach. Różnice potrafią być bardzo zaskakujące.

- Dokąd zainteresowani powinni się zgłosić?
- Najlepiej zadzwonić do mnie pod numer 505 972 972. Zajęcia będą w Miejskim Centrum Kultury i w jednej ze szkół.

RozmawiałaJadwiga Aleksandrowicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

obniżka -50% na Czarny Weekend

30-dniowy dostęp do Gazety Pomorskiej online

14,50 29,00

Czarny weekend trwa! Do 29.11 kup prenumeratę cyfrową za połowę ceny i ciesz się dostępem do aktualnego wydania gazety bez wychodzenia z domu.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.