Marek Bruzdowicz pokieruje szpitalem we Włocławku [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Justyna Juszczyńska

Marek Bruzdowicz pokieruje szpitalem we Włocławku [zdjęcia]

Justyna Juszczyńska

Marek Bruzdowicz, lekarz anestezjolog, dyrektor szpitala powiatowego w Rypinie z 20-letnim stażem, pokieruje lecznicą we Włocławku.

Wszystko wskazuje na to, że pełniący obowiązki dyrektora Marek Bruzdowicz będzie kierował Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym we Włocławku. Zakończyły się procedury konkursowe i to właśnie dyrektor szpitala w Rypinie został najlepiej oceniony przez komisję.

- Komisja konkursowa będzie rekomendowała zarządowi województwa Marka Bruzdowicza na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku - mówi Marek Smoczyk, sekretarz województwa kujawsko-pomorskiego. - Czekamy na uprawomocnienie się postępowania konkursowego. Decyzję o zatrudnieniu rekomendowanego przez komisję kandydata podejmie zarząd województwa.

Szpital we Włocławku.
Marek Bruzdowicz pokieruje szpitalem we Włocławku.

Marek Bruzdowicz, dyrektor szpitala powiatowego w Rypinie z ponad 20-letnim stażem, zgodził się wyprowadzić szpital we Włocławku z trudnej sytuacji. Po rezygnacji Krzysztofa Mala-tyńskiego w czerwcu 2015 roku, na prośbę marszałka przejął obowiązki szefa placówki.

Marek Bruzdowicz dotychczas pełnił obowiązki dyrektora szpitala wojewódzkiego we Włocławku i był jednocześnie dyrektorem szpitala powiatowego w Rypinie. Działacze Prawa i Sprawiedliwości zapowiedzieli jednak, że nie dopuszczą do sytuacji, w której Marek Bruzdowicz będzie kierował dwoma placówkami. Nieoficjalnie mówi się, że Marek Bruzdowicz zrezygnuje z pracy na rzecz szpitala powiatowego w Rypinie.

Przypomnijmy, że o stanowisko szefa włocławskiej lecznicy walczyło 11 kandydatów.

Justyna Juszczyńska

Dziennikarstwem zainteresowałam się w szkole średniej, dlatego zdecydowałam się na studia w tym kierunku. Zaraz po studiach rozpoczęłam prace w tym zawodzie. Chętnie zajmuje się tematami społecznymi. W Gazecie Pomorskiej zaczęłam pracę w 2014 roku. Swoją przygodę z gazetą zacząłem w oddziale we Włocławku. Aktualnie pracuje w dziale online.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.