Marek Bruzdowicz pokieruje szpitalem we Włocławku [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Justyna Trawczyńska

Marek Bruzdowicz pokieruje szpitalem we Włocławku [zdjęcia]

Justyna Trawczyńska

Marek Bruzdowicz, lekarz anestezjolog, dyrektor szpitala powiatowego w Rypinie z 20-letnim stażem, pokieruje lecznicą we Włocławku.

Wszystko wskazuje na to, że pełniący obowiązki dyrektora Marek Bruzdowicz będzie kierował Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym we Włocławku. Zakończyły się procedury konkursowe i to właśnie dyrektor szpitala w Rypinie został najlepiej oceniony przez komisję.

- Komisja konkursowa będzie rekomendowała zarządowi województwa Marka Bruzdowicza na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku - mówi Marek Smoczyk, sekretarz województwa kujawsko-pomorskiego. - Czekamy na uprawomocnienie się postępowania konkursowego. Decyzję o zatrudnieniu rekomendowanego przez komisję kandydata podejmie zarząd województwa.

Szpital we Włocławku.
Marek Bruzdowicz pokieruje szpitalem we Włocławku.

Marek Bruzdowicz, dyrektor szpitala powiatowego w Rypinie z ponad 20-letnim stażem, zgodził się wyprowadzić szpital we Włocławku z trudnej sytuacji. Po rezygnacji Krzysztofa Mala-tyńskiego w czerwcu 2015 roku, na prośbę marszałka przejął obowiązki szefa placówki.

Marek Bruzdowicz dotychczas pełnił obowiązki dyrektora szpitala wojewódzkiego we Włocławku i był jednocześnie dyrektorem szpitala powiatowego w Rypinie. Działacze Prawa i Sprawiedliwości zapowiedzieli jednak, że nie dopuszczą do sytuacji, w której Marek Bruzdowicz będzie kierował dwoma placówkami. Nieoficjalnie mówi się, że Marek Bruzdowicz zrezygnuje z pracy na rzecz szpitala powiatowego w Rypinie.

Przypomnijmy, że o stanowisko szefa włocławskiej lecznicy walczyło 11 kandydatów.

Justyna Trawczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku dziennikarstwo, public relations. Pracę w charakterze dziennikarza rozpoczęłam po ukończeniu studiów. Specjalizuję się w tematach społecznych. Z Gazetą Pomorską jestem związana od 2014 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.