Marcinkowski do radnych: Gdzie zawodowa solidarność?

Czytaj dalej
Fot. Archiwum/Dariusz Nawrocki
Dariusz Nawrocki

Marcinkowski do radnych: Gdzie zawodowa solidarność?

Dariusz Nawrocki

Uchwałę o zamiarze likwidacji szkoły w Murzynnie poparło trzech radych - nauczycieli. Krytykuje to szef oświatowej „Solidarności”.

Kilka dni temu radni z Gniewkowa podjęli uchwałę o zamiarze likwidacji szkoły w Murzynnie. Głos w sprawie zajął Tomasz Marcinkowski, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania Okręgu Kujaw Zachodnich.

Do naszej redakcji przesłał takie oto oświadczenie: „Nie chcę wchodzić w polemikę z argumentami burmistrza i rozważać wszystkie „za” i „przeciw”. Jest jednak jedna rzecz, która bulwersuje mnie ogromnie, wręcz boli. Przykre, wręcz żenujące jest to, iż za podjęciem tej uchwały głosowało trzech radnych - nauczycieli!!! Gdzie zawodowa solidarność? Przecież podniesienie ręki za przyjęciem tej uchwały, to pozbawienie pracy części swoich koleżanek. Powinni się przynajmniej wstrzymać od głosowania, albo wyjść z sali sesyjnej!!! Czy ktoś wyobraża sobie, aby do czegoś takiego mogło dojść np. w środowisku prawniczym lub lekarskim?” - pyta Tomasz Marcinkowski.

Przypomnijmy: burmistrz Gniewkowa Adam Roszak zapewnia, iż nauczyciele z Murzynna mają zabezpieczoną pracę. - Zajmą miejsca tych, którzy odchodzą na emeryturę lub kończy im się umowa na czas określony - podkreślał na sesji burmistrz. Jeden z radnych wywnioskował z tej wypowiedzi, iż komuś umowa na czas określony nie zostanie przedłużona. De facto więc część nauczycieli jednak pracę straci.

W najbliższą środę o godz. 18.30 w świetlicy w Murzynku rodzice uczniów ze szkoły podstawowej w Murzynnie organizują spotkanie poświęcone przyszłości tej placówki.

Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.