Marcin Wasilewski strzelił gola w Pucharze Anglii [wideo]

Dariusz Knopikdariusz.knopik@pomorska.pl

W weekend grali piłkarze w Europie. Gola dla swojej drużyny strzelił Marcin Wasilewski.

ANGLIA. Liga miała przerwę z powodu rozgrywek w krajowym pucharze. W jednym z ciekawszych meczów 3. rundy FA Cup obrońca tytułu Arsenal pokonał Sunderland 3:1. Marcin Wasilewski strzelił gola dla Leicester, ale „Lisy” zremisowały z Tottenhamem 2:2 i dojdzie do powtórki.

Sensacją jest odpadnięcie Swansea (Łukasz Fabiański był poza składem „Łabędzi”) z IV-ligowym Oxford 2:3 i Southampton z drugoligowym Crystal Palace 1:2. Niespodzianką były remisy Liverpoolu i Aston Villi z czwartoligowymi Exceter i Wycombe, co oznacza powtórki. Michał Żyro zadebiutował w Wolverhampton, ale „Wilki” przegrały z West Ham United 0:1. Ipswich Town z Bartoszem Białkowskim i Piotrem Malarczykiem zremisowało z Portsmouth 2:2. Awansowało Bournemouth, które pokonało Birmingham 2:1. Artur Boruc był poza składem „Wisienek”.

FRANCJA. Po przerwie świąteczno-noworocznej rozgrywki wznowiła Ligue 1. Lider - Paris Saint-Germain nie miał problemu z pokonaniem Bastii 2:0. Niespodzianką 20. kolejki był remis Monaco z Gazelec Ajaccio 2:2. Rennes bez Kamila Grosickiego, który leczy kontuzję, zremisowało z Lorient 2:2.

HISZPANIA. Wydarzeniem 19. serii spotkań w Primera Division był debiut Zinedine’a Zidane’a jako trenera Realu Madryt. „Zizou” zaliczył go perfekcyjnie. „Królewscy” pokonali Deportivo 5:0, a łupem bramkowym podzielili się Gareth Bale (3) i Karim Benzema (2). Barcelona też nie miała problemów z pokonaniem Granady 4:0. Hat-tricka zaliczył Lionel Messi. Sevilla z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie pokonała Athletic Bilbao 2:0.

WŁOCHY. W najciekawszym meczu 19. kolejki Serie A Roma z Wojciechem Szczęsnym w bramce zremisowała z Milanem 1:1. Fiorentina, w której 54 minuty grał Jakub Błaszczykowski, niespodziewanie przegrała u siebie z Lazio Rzym 1:3. Torino z Kamilem Glikiem uległo Empoli 0:1, w którym grali Łukasz Skoupski i Piotr Zieliński. Hellas Werona, w którym w 1. połowie wystąpił Paweł Wszołek, przegrał z Palermo 0:1.