Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Marcin Wałdoch chwali burmistrza...

Wałdoch nadal nie nawrócił się na Finstera. Wałdoch nadal nie nawrócił się na Finstera.
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Wszelki duch Pana Boga chwali, Marcin Wałdoch na swoim blogu komplementuje burmistrza Arseniusza Finstera, nazywając go „dobrym organizatorem” i wymieniając jego inne zasługi dla społeczności lokalnej.

Ale niech czytelnika nie zwiedzie ta mentalna rewolucja, bo pochwały najbardziej nieprzejednanego członka PiS i czołowego adwersarza burmistrza mają nieco przewrotny charakter.

Wałdoch chwali, bo Finster, jego zdaniem, realizuje jego wyborcze postulaty, a więc wprowadzenie bezpłatnej komunikacji publicznej w mieście (ostatnio burmistrz, może nie entuzjastycznie, ale jednak tego nie wykluczał), etat dla tylko jednego wiceburmistrza, nieco zmodyfikowaną wersję budżetów obywatelskich, budowę skateparku i wsparcie dla Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum. Teraz należy oczekiwać, że nastąpi konflikt o to, czyje co jest i kto pierwszy wpadł na jaki pomysł, ale na razie wypada przecierać oczy...

Kto doczyta do końca, przekona się, że Wałdoch nadal nie nawrócił się na Finstera, a wręcz przeciwnie przypomina mu o swoim postulacie, by w końcu oddał władzę. Żartuje przy tym, że doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nad dobrymi rozwiązaniami trzeba się czasami długo zastanawiać, więc daje jeszcze burmistrzowi trochę czasu. I - by miał co robić - wrzuca mu kolejne pomysły, takie jak: karta chojniczanina, cyfryzacja zbiorów w chojnickich bibliotekach, inicjatywa uchwałodawcza, prawdziwy budżet obywatelski, przekształcenie galerii Trzebiatowskiego w galerię artystów, obniżenie pensji prezesów miejskich spółek itd.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.