Szymon Kozica

Marcin Gortat nam odżył

Szymon Kozica

Imponująca wygrana Washington Wizards i 60. zwycięstwo Golden State Warriors - to najważniejsze doniesienia z parkietów ligi NBA.

Koszykarze ze stolicy USA w poniedziałek przed własną publicznością zmiażdżyli wyżej notowanych rywali z Detroit Pistons 124:81. Rozpoczęli od prowadzenia 34:15 po pierwszej kwarcie, a później powiększali przewagę, która osiągnęła ponad 40 „oczek”. Po dwóch nieudanych występach odżył Marcin Gortat (16 punktów, 8/13 za dwa, 6 zbiórek). Świetną zmianę dał Nene (20 punktów, 8/9 za dwa). Nie poprawiło to jednak 10. pozycji Wizards w tabeli Konferencji Wschodniej.

Piąte zwycięstwo z rzędu, a 60. w sezonie odniósł zespół z Golden State, zdecydowany lider NBA. „Wojownicy” we własnej hali rozprawili się z New Orleans Pelicans 125:107. Kluczowa dla losów pojedynku okazała się trzecia kwarta, którą wygrali 35:19 i odskoczyli na 25”oczek”. Najlepszy na parkiecie był Stephen Curry (27 punktów, 10/16 z gry).

Wyniki pozostałych spotkań:

Szymon Kozica

Z „Gazetą Lubuską” jestem związany od lipca 2000 roku - wtedy przyszedłem na praktyki do Działu Sportowego. Pracuję w redakcji w Zielonej Górze. Interesuję się sportem, ze szczególnym uwzględnieniem lekkiej atletyki i żużla, a także tym, co dzieje się w Zielonej Górze. Uwielbiam żywe lekcje historii, czyli wspomnienia Czytelników pochodzących z Kresów i nie tylko z Kresów. Czas wolny chętnie spędzam z książką w ręku. Moim ulubionym autorem jest Gabriel García Márquez, który o sobie mówił tak: „W gruncie rzeczy nie jestem ani nie będę nikim więcej niż jednym z szesnaściorga dzieci telegrafisty z Aracataki”.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.