Marcin Gortat jest w coraz lepszej formie

Czytaj dalej
Fot. Alex Brandon
Szymon Kozica

Marcin Gortat jest w coraz lepszej formie

Szymon Kozica

Dobre wieści zza oceanu. Marcin Gortat był najlepszym strzelcem Washington Wizards. I przyćmił największego bohatera ostatnich dni w lidze NBA.

Gortat (21 punktów, 10/16 za dwa, 1/2 za jeden, 11 zbiórek, 2 bloki) we wtorek poprowadził swój zespół do okazałego zwycięstwa nad New Orleans Pelicans 109:89. W trzeciej kwarcie, po przechwycie i kontrataku, zakończył akcję widowiskowym alley oopem. Polak przyćmił Anthony’ego Davisa (9 punktów, 20 zbiórek), o którym na początku tygodnia huczał cały sportowy światek po tym, jak koszykarz zdobył 59 „oczek”. W szeregach Wizards wszechstronnością błysną John Wall (16 punktów, 12 zbiórek, 11 asyst). Drużyna z Waszyngtonu wciąż zajmuje dziesiątą lokatę w Konferencji Wschodniej, ale nie traci kontaktu z czołową ósemką i nadziei na awans do fazy play off.

Wyniki pozostałych spotkań:

Szymon Kozica

Z „Gazetą Lubuską” jestem związany od lipca 2000 roku - wtedy przyszedłem na praktyki do Działu Sportowego. Pracuję w redakcji w Zielonej Górze. Interesuję się sportem, ze szczególnym uwzględnieniem lekkiej atletyki i żużla, a także tym, co dzieje się w Zielonej Górze. Uwielbiam żywe lekcje historii, czyli wspomnienia Czytelników pochodzących z Kresów i nie tylko z Kresów. Czas wolny chętnie spędzam z książką w ręku. Moim ulubionym autorem jest Gabriel García Márquez, który o sobie mówił tak: „W gruncie rzeczy nie jestem ani nie będę nikim więcej niż jednym z szesnaściorga dzieci telegrafisty z Aracataki”.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.