Mamy szansę zmienić zawód, znaleźć pracę

Czytaj dalej
Fot. Jotem
Jolanta Młodecka

Mamy szansę zmienić zawód, znaleźć pracę

Jolanta Młodecka

W Młodzieżowym Centrum Kariery w Radziejowie trwa rekrutacja do projektu współfinansowanego z funduszy unijnych. To szansa dla młodych bezrobotnych.

Program ma nazwę „Obudź swój potencjał”, a jego głównym celem jest poprawa sytuacji na rynku pracy osób młodych, w wieku od 18 do 24 lat. Jak sama nazwa wskazuje - autorzy projektu chcą młodych ludzi zachęcić do większej aktywności, pomóc im w znalezieniu pracy.

- Projekt daje szansę osobom młodym, zagrożonym wykluczeniem społecznym, których ograniczenia materialne i środowiskowe, a także brak kwalifikacji zawodowych lub zbyt niskie kwalifikacje, nie pozwalają na odpowiedni start w życiu - mówi Monika Czyżewska, pośrednik pracy w radziejowskim MCK.

MCK oferuje uczestnikom projektu wyjątkowe warunki: pakiet ubezpieczeniowy, dofinansowanie kosztów dojazdu na zajęcia, wyżywienie w trakcie zajęć. To w sferze socjalnej, a w zawodowej - różne kursy. - Jeszcze do końca nie wiemy, jakie, ale my proponujemy między innymi kursy dla kelnerów-barmanów, pracowników biurowych, magazyniera z obsługą wózka - dodaje Monika Czyżewska. - Uczestnicy wybiorą kursy, może zgłoszą jakieś inne propozycje. Tylko nie mogą to być zawody, którymi nasz rynek pracy jest już nasycony.

Uczestnicy programu „Obudź swój potencjał” będą się spotykać z psychologiem, doradcą zawodowym, prawnikiem, a nawet stylistką.

Nabór chętnych do 28 bm., są jeszcze wolne miejsca, ale liczba kursantów jest ograniczona do 20 .osób. Kontakt: Młodzieżowe Centrum Kariery, tel. 54 285 41 71, e-mail: ppp. radziejow @ohp.pl.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.