Mamy już w mieście kolejny inkubator

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Justyna Trawczyńska

Mamy już w mieście kolejny inkubator

Justyna Trawczyńska

Dziś oficjalne, uroczyste otwarcie obiektu przy ul. Toruńskiej we Włocławku.

Inkubator prowadzony będzie przez marszałkowski Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy. Dysponuje on nowoczesną przestrzenią biurowo-konferencyjną dla szesnastu firm. Nabór chętnych wciąż trwa.

- Chcemy, by nasze inkubatory przedsiębiorczości pomagały młodym ludziom w ich kreatywnym poszukiwaniu sposobu na życie zawodowe - mówi Piotr Całbecki, marszałek województwa. - Wiem, że takie wsparcie jest potrzebne i oczekiwane.

Regionalny Inkubator Przedsiębiorczości mieści się przy ulicy Toruńskiej 30, w budynku po szkole muzycznej i przychodni medycyny pracy. Do dyspozycji przedsiębiorców jest 16 biur o powierzchni od 15 do 30 metrów kwadratowych oraz sala konferencyjna o powierzchni 50m kwadratowych.

Wynajmujący otrzymają w pakiecie meble biurowe, komputer, dostęp do internetu oraz do zasobów w „chmurze obliczeniowej”, wsparcie szkoleniowo-doradcze, obsługę sekretariatu, dostęp do zaplecza socjalnego. Preferencyjne warunki korzystania z inkubatorów przygotowano dla młodych przedsiębiorstw, które istnieją na rynku nie dłużej niż dwa lata. Ceny wynajmu powierzchni biurowej dla początkujących przedsiębiorców wynoszą od 26,6 złotych za metr kwadratowy.

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy zrealizował inwestycję dzięki wsparciu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na wdrożenie projektu fundusz otrzymał dotację w wysokości 9,3 mln zł.

Aktualnie w inkubatorze wynajęte jest jedno biuro na pierwszym piętrze. Swoją firmę leasingową prowadzi tam Małgorzata Piwowarczyk. Jak sama podkreśla, dzięki inkubatorowi ma szanse na prowadzenie swojej firmy w naszym mieście.

- Mam nadzieję, że już niedługo pozostałe pomieszczenia się zapełnią - dodaje Małgorzata Piwowarczyk.

Justyna Trawczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku dziennikarstwo, public relations. Pracę w charakterze dziennikarza rozpoczęłam po ukończeniu studiów. Specjalizuję się w tematach społecznych. Z Gazetą Pomorską jestem związana od 2014 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.