Małżeństwo na medal!

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Maciej Drabikowski

Małżeństwo na medal!

Maciej Drabikowski

Sylwia i Mariusz Nawroccy z Inowrocławia zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji małżeństw w czwartym PKO Półmaratonie Wielkiej Pętli Izerskiej.

Inowrocławianie trasę 21,097 kilometrów w Szklarskiej Porębie pokonali w ciągu 3 godzin, 18 minut i 57 sekund (w klasyfikacji liczyła się suma czasów obydwu małżonków).

- Jesteśmy zadowoleni z występu. Starannie się do niego przygotowywaliśmy. Do biegu przystąpiliśmy po dwudniowej aklimatyzacji. Zrobiłam dwunastominutowy progres od zeszłego roku. Mąż pobiegł cztery minuty szybciej. To dobry rezultat. Wspólnie poprawiliśmy się w ciągu dwunastu miesięcy o szesnaście minut. W górach startowaliśmy dopiero po raz drugi - mówi Sylwia Nawrocka. - Cieszymy się z zajęcia trzeciej lokaty w tak trudnych i prestiżowych zawodach.

Bieg był bardzo wymagający dla zawodników.

- Dużo było podbiegów i stromych zbiegów - ocenia biegaczka z Inowrocławia - Sama trasa jest niezwykle malownicza i przepiękna. Podłoże jest natomiast bardzo zróżnicowane. Wielka Pętla Izerska to najwyżej położony półmaraton w Polsce.

Sylwia Nawrocka uplasowała się na dwunastej pozycji w gronie kobiet - 1:42:15. W rankingu pań do 19-30 lat była tuż za podium.

Mariusz Nawrocki w klasyfikacji open mężczyzn uzyskał 105. lokatę - 1:36:42.

Po złoto sięgnęli faworyci Ewa Huryń i Zbigniew Kapuściński ze Szczecina. Huryń była czwarta w klasyfikacji open kobiet - 1:31:48.

Natomiast srebro wywalczyli Wioletta i Paweł Czerniakowie z Podgórzyna.Tu akurat wybornie spisał się Paweł Czerniak, który zajął piątą pozycję na mecie - 1:21:24.

Do Czerniaków nasi biegacze stracili niespełna cztery minuty. Być może wyprzedzą ich w przyszłorocznym starcie.

Inowrocławianie nie zamierzają odpoczywać po biegu w Szklarskiej Porębie.

- Wracam do treningów i docelowo przygotowuje się na wrzesień, aby uzyskać szczytową formę. Pod koniec roku pragnę też przebiec maraton, ale wszystko jest jeszcze w trakcie ustaleń. Jeszcze nie wiemy, w którym mieście wystartuję - wyjawia 27-letnia biegaczka z Inowrocławia.

1. Ewa Huryń i Zbigniew Kapuściński (Alpen Team Szczecin) 3:00:06 godzin, 2. Wioletta Czerniak i Paweł Czerniak (Team Podgórzyn) 3:15:13, 3. Sylwia Nawrocka i Mariusz Nawrocki (Nawroccy Inowrocław) 3:18:57, 4. Marzena Kruszyńska i Grzegorz Kruszyński (Kruszon Team Pruszków) 3:22:24, 5. Joanna Kubiak i Przemysław Kubiak (Kubiak Team Wilczyce) 3:27:07. W zawodach sklasyfikowano aż 36 małżeństw.

Maciej Drabikowski

Redaktor prowadzący Tygodnik Informacyjny Powiatu, Miast i Gmin w Inowrocławiu

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.