Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Malują pod okiem mistrza. Pokazały prace

Dla wystawiających obrazy na wernisażu były kwiaty i gratulacje. Fot. Józef Basta Dla wystawiających obrazy na wernisażu były kwiaty i gratulacje.
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

W tucholskiej bibliotece był wernisaż prac uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Do końca miesiąca można oglądać obrazy. Warto tam zajrzeć.

Panie zaczęły malować pod okiem Zenona Korytowskiego w październiku 2009 r. Powstają prace w różnych technikach - oleje, pastele, akwarele i ołówkiem. Na zajęciach pan Zenon najpierw opowiada o różnych mistrzach malarstwa i i technikach, a potem są zajęcia praktyczne.

- Panie z UTW porozmawiały z dyrektorką biblioteki i nie było żadnego problemu, żeby pokazać tam prace - mówi Wiesława Alichniewicz.

To druga wystawa plastyczna. Frekwencja na wernisażu była imponująca. Kolejna będzie we Włocławku. W bibliotece można zobaczyć obrazy Jolanty Bągorskiej, Janiny Błażejewskiej, Elżbiety Jordan, Anny Karnowskiej, Krystyny Karnowskiej, Ireny Korthals, Jolanty Korzuch, Haliny Kasicy, Aleksandry Malińskiej, Haliny Misiorny oraz Teresy Ziółtkowskiej. - Jedna z naszych pań zajęła nawet pierwsze miejsce na ogólnopolskiej wystawie plastycznej. Panie wciągnęły się i rozmawiają o twórczości i doradzają się, żeby ich prace były ciekawe - dodaje Alichniewicz.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.