Malowali w bibliotece z Elizą Piotrowską

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Malowali w bibliotece z Elizą Piotrowską

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

W oddziale dziecięcym biblioteki pn. „Kraina pana Czytalskiego“ były warsztaty plastyczne dla klasy II szkoły podstawowej.

Poprowadziła je Eliza Piotrowska, autorka i ilustratorka książek dla dzieci, poetka, tłumaczka języka włoskiego oraz krytyk sztuki.

Uczestnicy po zapoznaniu się z twórczością Elizy Piotrowskiej wykonywali portrety głównych bohaterów książek z serii o „Cioci Jadzi”.

- Dzieci pracowały w trzech grupach, z których każda wykonywała inną postać - Ciocię Jadzię, Zenka Pieluszkę i bratanicę Oliwię - mówi Grażyna Zielińska-Woźna. - Uczestnicy mieli do dyspozycji różne materiały - farby, bibułę, kokardki, wstążki, resztki materiałów czy guziki. Dzięki temu prace uczniów były ciekawe, różnorodne, kolorowe, zachwyciły samą prowadzącą. Pomysłów uczestnikom warsztatów nie brakowało. W naszej bibliotece powstały kolorowe, piękne dzieła.

Eliza Piotrowska ukończyła studia na wydziale historii sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie. Obecnie mieszka w Brazylii, współpracuje z czasopismami dziecięcymi, takimi jak „Świerszczyk”, „Mały Przewodnik Katolicki” i pismami dla dorosłych o literaturze dziecięcej, jak „Guliwer” czy „Ryms”. Jest laureatką ogólnopolskich konkursów literackich i plastycznych oraz inicjatyw edukacyjnych.

Zajęcia zorganizował Dyskusyjny Klub Książki, sfinansował Instytut Książki w Warszawie.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.