Małe liski z przedszkola wrażliwe na sztukę

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Małe liski z przedszkola wrażliwe na sztukę

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Biblioteka zorganizowała dla najmłodszych spotkanie z Ireną Boroch i Józefem Walczakiem. Gościli oni u „Lisków” z więcborskiego przedszkola.

Pani Irena od wielu lat pisze wiersze, najpierw były to utwory dla dorosłych, a od roku 2010 spróbowała swoich sił w wierszach dla najmłodszych.

Dzięki staraniom biblioteki i sponsorom udało się wydać jej debiutancki tomik poezji pt. „Wierszyki i bajeczki dla najmłodszych”. Ilustracje do niego tworzyły same dzieci. Powyższemu celowi służyły liczne spotkania pani Boroch z przedszkolakami, które odbywały się w bibliotece oraz przedszkolu gminnym. Pani Irena przeczytała dzieciom wiersze pt. „Czerwony borowik”, „Nowe buciki Marysi”, „Moje spotkanie z Bażantem”. Następnie dzieci poznały historię Wróbelka Elemelka, a także przygody Trykusia i Bekusi.

Józef Walczak oprócz rzeźbienia maluje także obrazy i postaci świętych. Jest to osoba znana w kraju, jak i za granicą. Jego dzieła zawsze wprawiają w zachwyt oglądających. Pan Józef pokazał „Liskom” swój warsztat pracy.

Były tam różnej wielkości dłuta, młotki, a także specjalny nożyk przystosowany do pracy z drewnem. Największym zainteresowaniem cieszył się zwykły kawałek drewna. Ów kawałek lipy - bowiem ona jest najbardziej wdzięczna w obróbce - był na bieżąco i pod czujnym okiem maluchów zamieniany w rzeźbę.

Artysta powiedział, że barwi swoje dzieła farbami akrylowymi. W dorobku posiada obrazy, płaskorzeźby, szopki i wiele innych.

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.