Mała obwodnica Lipna coraz bliżej. Budowa - w tym roku [mapa]

Czytaj dalej
Fot. Jaroslaw Jakubczak
Małgorzata Goździalska

Mała obwodnica Lipna coraz bliżej. Budowa - w tym roku [mapa]

Małgorzata Goździalska

Przetarg już został ogłoszony. W najbliższych dniach rozstrzygnie się, kto będzie budował małą obwodnicę Lipna. To główna inwestycja powiatu.

Korki na ulicach Lipna to nic nowego. Ulica Mickiewicza, która łączy „dziesiątkę” z drogą krajową z Włocławka do Lipna, w godzinach szczytu jest często zatarasowana. Przez centrum Lipna przejeżdżają również cysterny z Płocka. Mieszkańcy od lat mówią o potrzebie wyprowadzenia ruchu tranzytowego z centrum miasta. Ale do tej pory to się nie udało.Samorząd powiatowy przed laty wspólnie z miastem i gminą Lipno planował budowę obwodnicy. Problem w tym jednak, że władze miasta, choć na początku zaangażowały się w te inwestycję, to gdy doszło do ostatecznych rozstrzygnięć, wycofały się ze wspólnej inwestycji. Powód? Nie chciały brać na swe barki ciężaru finansowego związanego z tą budową.

Potem były starania o budowę korytarza, który wyprowadziłby ruch tranzytowy z ul. Mickiewicza. Ale to ostatecznie samorząd powiatowy zdecydował się na rozwiązanie problemu zatłoczonych ulic miasta. W tym roku bowiem ma się rozpocząć budowa mi-niobwodnicy Lipna.

- Chodzi o drogę z Kolankowa do Głodowa - wyjaśnia starosta lipnowski Krzysztof Baranowski. To na razie powiatowa droga w części gruntowa, a w części asfaltowa pomiędzy drogą wojewódzką a krajową.

I ta droga ma być poszerzona i przebudowana. Koszt tej inwestycji szacowany jest na 3,5 mln złotych. Mała obwodnica ma między innymi przejąć kierujące się na „dziesiątkę” TIR-y z Płocka.

Inwestycja ta ma być zrealizowana w tym roku. - Została wprowadzona do budżetu bez słowa sprzeciwu - podkreśla starosta. I dodaje, że radni powiatowi skwitowali ten pomysł oklaskami na stojąco.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.