Majówka w mieście - będzie co robić

Czytaj dalej
Fot. Jaroslaw Pruss
Joanna Pluta

Majówka w mieście - będzie co robić

Joanna Pluta

Choć pogoda raczej na to nie wskazuje, już w ten weekend czeka nas majówka. Dla tych, którzy nie wyjeżdżają mamy kilka propozycji.

Kto weźmie wolne 2 maja, czyli w poniedziałek, będzie miał cztery dni weekendu. Z ciekawszych wydarzeń, jakie czekają nas w sobotę warto wymienić chociażby kilka koncertów. I tak o godz. 16 w kinoteatrze Adria zagra Paweł Wołecki, o godz. 19 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przy Starym Rynku wystąpi Rafał Kołacki w ramach cyklu „Poszerzenie pola dźwięku”. O godz. 21 natomiast w klubie Mózg solowy koncert zagra Marcin Bożek, a później zacznie się Wieczór Muzyki Improwizowanej.

1 maja o godz. 10 miasto zaplanowało inauguracyjny przejazd rowerowy w ramach European Cycling Challenge. To cykliczna impreza, w której rywalizują ze sobą biorące w niej udział miasta. Chodzi o to, by mieszkańcy przez miesiąc wykręcili jak najwięcej kilometrów na rowerze. Szczegóły na stronie ratusza, a kto chce wziąć udział w inauguracyjnym przejeździe powinien się zgłosić pod adresem ecc@zdmikp.bydgoszcz.pl.

Sporo atrakcji na majówkę przygotowało Miejskie Centrum Kultury. 1 maja o godz. 16 w pałacu w Ostromecku zacznie się „Projekt Wołodia” - koncert akustyczny Janusza Kasprowicza z towarzyszeniem multiinstrumentalisty Stanisława Marinczenko. Bilety kosztują 10 złotych.

3 maja z kolei również w Ostromecku zaplanowano odsłonę nowej aranżacji Kolekcji Fortepianów im. Andrzeja Szwalbego. W programie między innymi recital Krzysztofa Książka, związanego z bydgoską Akademią Muzyczną, nominowanego do Paszportu Polityki, a także wykłady, prezentacja nowego wydawnictwa Miejskiego Centrum Kultury oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu bydgoskich chórów.

W długi weekend dużo do zaoferowania ma Myślęcinek. - Warto do nas zajrzeć 2 maja, bo o godz. 10.30 zacznie się pokaz strzyżenia naszych owiec - mówi Magdalena Węglarz, dydaktyk myślęcińskiego ogrodu. - Po pokazie zaplanowaliśmy konkurs.

Przez cały długi weekend można wybrać się do Akwarium Terrarium , zoo, a także do ogrodu botanicznego i parku rozrywki. W Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku będzie czekało mnóstwo atrakcji.

Przypominamy, że przez długi weekend w Bydgoszczy będą trwały zawody Slackline Games, a 3 maja także III już edycja Mistrzostw Świata w Przechodzeniu przez Rzekę. Szczegóły na profilu facebookowym Slackline Games.

Zapraszamy!

Co robić w Bydgoszczy w majówkę

29 kwietnia, piątek
 • godz. 16 kino Orzeł - "Scena ciszy"
 • godz. 18 kino Orzeł - pokaz specjalny filmu "Strach nocy" Mateusza Ciemnieckiego i spotkanie z twórcą
 • godz. 19 barka Lemara - spektakl improwizowany "Dwie Siostry"
 • godz. 19 Filharmonia Pomorska - koncert w 125. rocznicę urodzin Siergieja Prokofiewa
30 kwietnia, sobota
 • godz. 16 kinoteatr Adria - koncert Pawła Wołeckiego
 • godz. 16 kino Orzeł - "Mustang"
 • godz. 18.30 kino Orzeł - "Scena ciszy"
 • godz. 19 Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna - koncert Rafała Kołackiego
 • godz. 21 klub Mózg - koncert Marcina Bożka
1 maja, niedziela
 • godz. 10 - inauguracyjny przejazd rowerowy w ramach European Cycling Challenge
 • godz. 16 pałac w Ostromecku - koncert "Projekt Wołodia" - akustyczny koncert Janusza Kasprowicza z towarzyszeniem multiinstrumentalisty Stanisława Marinczenko
3 maja, wtorek
 • godz. 16 pałac w Ostromecku - odsłona nowej aranżacji Kolekcji Fortepianów im. Andrzeja Szwalbego
Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.