Mają szanse na Paszporty

Czytaj dalej
Fot. W. Grzedziński
Joanna Pluta

Mają szanse na Paszporty

Joanna Pluta

Mowa rzecz jasna o szansie na zdobycie Paszportów Polityki. Może je otrzymać dwóch związanych z Bydgoszczą muzyków - Kuba Ziołek i Krzysztof Książek.

Ten pierwszy powalczy z Błażejem Królem i Raphaelem Rogińskim w kategorii „Muzyka popularna”. Kuba Ziołek to bydgoszczanin, który na Paszport Polityki ma szansę już po raz drugi. Ostatnio przegrał z Marcinem Maseckim, teraz mówi się o nim, jak o faworycie.

30-letni Ziołek na scenie muzycznej jest od lat. Jest kompozytorem, wokalistą i multiinstrumentalistą. Głośno zrobiło się o nim za sprawą solowego projektu Stara Rzeka, który zbierał świetne recenzje. W tej chwili Ziołek skupia się na pracy grupy Alameda 5, którą oprócz niego tworzą Mikołaj Zieliński, Łukasz Jędrzejczak, Jacek Buhl i Rafał Iwański. Ziołka do Paszportu nominowali między innymi Jacek Cieślak z „Rzeczpospolitej”, Jacek Skolimowski z „Newsweeka” oraz Agnieszka Szydłowska z Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Młodziutki Krzysztof Książek studiuje w Bydgoszczy.
Łukasz Gdak Kuba Ziołek został nominowany do Paszportów po raz drugi.

Krzysztof Książek z kolei bydgoszczaninem nie jest. Urodził się w Krakowie ale w tej chwili studiuje w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Był w tym roku jednym z trzech studentów uczelni, którzy dostali się do trzeciego etapu Konkursu Chopinowskiego. To laureat ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, w tym: im. Ludwika Stefańskiego i Haliny Czerny-Stefańskiej.

O Paszport Polityki w kategorii „Muzyka poważna” powalczy z Barbarą Kingą Majewską oraz Marcinem Świątkiewiczem.

O tym czy lub który z panów zdobędzie tegoroczny Paszport przekonamy się już 12 stycznia 2016 roku podczas uroczystej gali rozdania nagród w Teatrze Wielkim.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.