Mają oko i widzą piękno przyrody

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Mają oko i widzą piękno przyrody

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Trzy uczennice i jeden uczeń z Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie potrafią docenić nie tylko piękne krajobrazy, ale i zrobić piękne zdjęcia.

W Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom wojewódzkiego konkursu fotograficznego „Przyroda i architektura województwa kujawsko-pomorskiego”.

To bardzo prestiżowy konkurs o zasięgu wojewódzkim. Z roku na rok poprzeczka rośnie coraz wyżej.

W tym roku na konkurs nadesłano aż 3 tys. 500 zdjęć. Sporo, komisja konkursowa miała nie lada zadanie i by dokonać rzetelnego wyboru, musiała poświęcić na analizę sporo czasu. Wybrano tylko 350 fotografii, które złożyły się na unikatowy album fotograficzny, promujący najpiękniejsze miejsca naszego województwa. Nagrody wręczał wicewojewoda Józef Ramlau.

Autorami zdjęć byli przede wszystkim dorośli. Tym bardziej godne podkreślenia, że w tym gronie znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie: Aleksandra Figat, Julia Weltrowska, Karolina Kiełkowska i Szymon Żmich.

To dla nich chyba najważniejsza nagroda. Uściśnięcie ręki wojewody i dyplom, owszem, liczą się. Ale faktycznie w przyszłości, kartkując album, będą wspominać, ile już osiągnęli za młodych lat.

Z pewnością sukces nie byłby możliwy, gdyby nie supernauczycielka, która jest od lat zakochana w fotografii. Jolanta Orzłowska uczy dzieci techniki wykonywania zdjęć, odpowiedniego kadrowania i wszystkiego tego, co fotograf z prawdziwego zdarzenia wiedzieć powinien.

Także i my gratulujemy laureatom i życzymy im kolejnych fantastycznych fotek.

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.