Mają nowe tablice interaktywne. Jednak kreda nie pójdzie całkiem w zapomnienie

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane
Janina Waszczuk

Mają nowe tablice interaktywne. Jednak kreda nie pójdzie całkiem w zapomnienie

Janina Waszczuk

Dwadzieścia dziewięć zestawów tablic interaktywnych trafiło do szkół w gminie. To w ramach projektu za po nad 370 tys. zł.

Do szkół trafił nowy sprzęt i właśnie temu zagadnieniu poświęcone było spotkanie, które było się w Szkole Podstawowej nr 3 w Tucholi. Wzięli w nim udział dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego Adam Kłosowski, dyrektorka szkoły Ewa Kłosowska, nauczycielka Arleta Lewandowska i burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski. Spotkanie zostało przygotowane w formie lekcji przyrody. Uczniowie klasy Vc zaprezentowali szerokie możliwości tablicy interaktywnej. O jej zaletach mówiła również nauczycielka Arleta Lewandowska, a dyrektorka szkoły przyznała, że mając takie urządzenie, ma się również pod ręką nieograniczoną możliwość zdobywania wiedzy.

Ważna inwestycja

Jak podkreślił burmistrz, jest to ważna inwestycja dla gminnej oświaty, która wspomaga edukację w szkołach. - Żyjemy w czasach wszechobecnej cyfryzacji. Dla młodego pokolenia internet czy urządzenia elektroniczne to codzienność, więc zakup kolejnych tablic interaktywnych do naszych szkół jest swoistym dotrzymaniem kroku postępowi, jaki dzisiaj mamy - mówił.

Radość dla uczniów

Jednak największą radość z nowoczesnego nabytku mają sami uczniowie. Otwarcie przyznali, iż lekcje, podczas których wykorzystywane są tablice interaktywne, mijają ciekawie i szybko, nawet za szybko.

Zosia Chrobot, uczennica z klasy Vc przygotowała prezentację multimedialną na temat zdrowego odżywiania, którą przedstawiła właśnie na nowej tablicy interaktywnej.

We wszystkich szkołach

Nowe zestawy tablic interaktywnych trafiły do wszystkich szkół podstawowych w gminie. SP nr 1 dostała 6 zestawów, SP nr 3 - 8 zestawów, SP nr 5 oraz pozostałe szkoły wiejskie po 3. Zestaw składa się z tablicy interaktywnej wraz z oprogramowaniem, komputera przenośnego, głośników, projektora o bardzo krótkiej ogniskowej i zestawu instalacyjnego.

Warto dokładać

Wartość projektu wynosi 374 tys. 371,64 zł, z czego wkład własny gminy to 93 tys. 592,91 zł, co stanowi 25 proc.

Dodatkowe koszty związane z zapewnieniem serwisu, rozwoju oprogramowania, utrzymania łączy, obsługi technicznej i koszty eksploatacyjne to kwota około 25 tys. zł.

Napisali projekt

Zakup nowoczesnego wyposażenia był możliwy dzięki udziałowi samorządu w projekcie pn. „Realizacja systemu innowacyjnej edukacji w województwie kujawsko-pomorskim poprzez zbudowanie systemu dystrybucji treści edukacyjnych“.

To nie wszystkie korzyści, bo szkoły mają także dostęp do kujawsko-pomorskiej platformy edukacyjnej.

Janina Waszczuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.