Mają mistrzowskie ręce

Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

W XVI Mistrzostwach Polski w armwrestlingu, które odbyły się w Gdańsku, grudziądzka ekipa zgarnęła garść medali, głównie złotych.

Klub UKS Arm Fanatic Sport Grudziądz reprezentowało sześciu utytułowanych zawodników i zawodniczek:

- Mistrzostwa Polski w armwrestlingu rozegrane zostały w ramach Fit Festiwal w Gdańsku. Rywalizowaliśmy obok innych dyscyplin sportowych. Zainteresowanie kibiców z całego kraju było ogromne - wspomina Marlena Wawrzyniak, trenerka i zawodniczka Arm Fanatic Sport Grudziądz. - Była wspaniała atmosfera, sprzyjająca walce.

Oczekiwania grudziądzan były spore, bowiem co roku przywożą medale z turniejów krajowych i międzynarodowych. Nie inaczej było tym razem.

W rywalizacji kobiet na obie ręce najlepsze okazały się grudziądzanki. Marlena Wawrzyniak wywalczyła aż cztery złote medale w kat. 65 kg seniorek i masters open. Już po raz 20. udowodniła, że jest najsilniejszą armwrestlerką w Polsce! 20-krotna mistrzyni Polski potrafi sama odpowiednio przygotować się do startu, ale też perfekcyjnie szkoli swoich podopiecznych.

Marta Opalińska i Milena Morczyńska dwukrotnie stanęły na najwyższym stopniu podium. Marta zdobyła dwa złota w kategorii wagowej 70 kg, a Milena w wadze 80 kg seniorek.

Panowie z Arm Fanatic Sport też brylowali w gdańskich mistrzostwach Polski. Maciej Gralak nie pozostawił szans rywalom i wywalczył cztery złote medale w kat. seniorów i osób niepełnosprawnych do 60 kg. Z kolei Stanisław Gralak dwukrotnie stanął na najniższym stopniu podium w kat. +90 kg grandmasters. Ponadto Sławomir Głowacki zdobył trzy medale: złoto w kategorii +100 master na prawą rękę i srebro na lewą a także srebro w kat. +110 seniorów na rękę prawą.

Pokaźny dorobek medalowy grudziądzkich armwrestlerów w mistrzostwach Polski pozwolił zająć 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej w gronie masters, a w punktacji seniorskiej - 4. lokatę.

Dodajmy, że w gdańskich mistrzostwach startowało 230 zawodników z ponad 30 klubów.