Hanka Sowińska

Mają leczyć taniej i kompleksowo

Mają leczyć taniej i kompleksowo Fot. archiwum Polska Press
Hanka Sowińska

Resort zdrowia zapewnia, że w związku z wprowadzeniem tzw. sieci szpitali nie ma chaosu. W niektórych szpitalach słyszymy, że za wcześnie na oceny.

Od 1 października obowiązują przepisy, na podstawie których na nowo zorganizowany został system ochrony zdrowia w lecznictwie szpitalnym, ambulatoryjnej opiece specjalistycznej, rehabilitacji oraz nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej.

Minister: - Skorzystają pacjenci i szpitale

Na pytanie o cel utworzenia sieci szpitali minister zdrowia odpowiada: „Ma poprawić opiekę specjalistyczną nad pacjentami i zapewnić lepszy byt lecznicom”. Założenie ze wszech miar słuszne, ale czy osiągalne?

- Jest za wcześnie na oceny. To niecały tydzień (wypowiedź z 6 października - przy. red.), gdy sieć stała się faktem. Poza tym mamy za dużo niewiadomych. Nie sądzę jednak, by sytuacja naszych pacjentów uległa pogorszeniu. Może się nawet poprawić. Tak będzie np. w przypadku badania tomografii komputerowej - mówi Józef Waleczko, prezes NZOZ „Szpital Lipno” w Lipnie.

Na czym polegają zmiany w służbie zdrowia? Co w praktyce oznacza włączenie szpitali do sieci? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Hanka Sowińska

Zawodowe zainteresowania: zdrowie, medycyna, organizacja ochrony zdrowia, historia medycyny; historia ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych dziejów Bydgoszczy; udział w pracach różnych gremiów, których zadaniem jest ocalenie tego, co prof. Gerard Labuda nazywał "strumieniem wieków".

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.