Mają dużo pomysłów i półki pełne książek

Czytaj dalej
Fot. otem
Jolanta Młodecka

Mają dużo pomysłów i półki pełne książek

Jolanta Młodecka

Gminna Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Kujawkim jest placówką utrzymywaną przez samorząd, ale na zakup nowości wydawniczych stara się o dotacje z zewnątrz.

- Staramy się wzbogacać placówkę w najnowsze, poszukiwane przez czytelników pozycje. Są to wszelkie, aktualne bestsellery, dla studentów podręczniki akademickie, lektury szkolne oraz edytorsko interesujące, pięknie wydane kolekcje, na przykład literatury rosyjskiej, dramatów Szekspira, czy choćby książki Agaty Christie i Artura Conan Doyle’a - mówi Iwona Sikorska, dyrektor gminnej biblioteki. - Do dyspozycji czytelników są pięknie wydane reprinty z różnych dziedzin nauki. Udostępniamy też 26 tytułów czasopism.

Z tych zasobów korzysta ponad 800 aktywnych czytelników. Jak inne placówki, także biblioteka w Osięcinach nie ogranicza się tylko do wypożyczania książek. Organizowane są tu różne akcje, spotkania, koncerty, nawet spektakle teatralne. Wiele uwagi poświęcają bibliotekarze najmłodszym, organizując dla nich m.in. lekcje biblioteczne czy głośne czytanie.

Tak bogata i różnorodna działalność możliwa jest dzięki przychylności i wsparciu radnych oraz wójta, którym nie jest obojętna edukacja kulturalna i oświatowa.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.