Tomasz Froehlketomasz.froehlke@pomorska.pl

Maciej Lampe wraca do reprezentacji. Brakuje Kuliga

Maciej Lampe wraca do reprezentacji. Fot. Paweł Nowak Maciej Lampe wraca do reprezentacji.
Tomasz Froehlketomasz.froehlke@pomorska.pl

Selekcjoner reprezentacji Polski Mike Taylor podał szeroki skład reprezentacji, w którym są niespodzianki. W lipcu pierwsze zgrupowanie.

Na liście Mike Taylora znalazło się w sumie 22 zawodników. Najważniejszą informacją jest powrót do kadry Macieja Lampego. Zawodnik ten w reprezentacji nie grał trzy lata. W gronie powołanych zawodników nie ma natomiast Marcina Gortata. To jednak akurat dziwić nie może. Już wcześniej wiadomo było bowiem, że gwiazda Washington Wizards w najbliższym czasie na zgrupowaniach kadry się nie pojawi. Dosyć niespodziewanie Taylor skreślił z listy Damiana Kuliga, który do niedawna był pewniakiem w kadrze.

Na chwilę obecną w kadrze jest trzech zawodników z klubów naszego regionu: Robert Skibniewski (Anwil Włocławek), Michał Michalak i Łukasz Wiśniewski (obaj Polski Cukier Toruń), ale wiadomo, że sezon transferowy trwa i wszystko może się zdarzyć.Pierwszy obóz przygotowawczy biało-czerwoni rozpoczną 23 lipca w Wałbrzychu. Potrwa on do 5 sierpnia. W jego trakcie zmierzą się z reprezentacją Holandii. Potem będą turnieje w Niemczech, Austrii i dwudniowy turniej w Polsce (miejsce zostanie wkrótce ustalone).

Z kolei pierwszy mecz kwalifikacji do EuroBasketu 2017 Polacy rozegrają 31 sierpnia. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie Portugalia. Potem zmierzą się jeszcze z Estonią i Białorusią. Ostatni mecz 17 września.

Szeroki skład reprezentacji Polski koszykarzy na rok 2016: rozgrywający: Łukasz Koszarek (Stelmet Zielona Góra), Robert Skibniewski (Anwil), A.J. Slaughter (Banvit, Turcja), Daniel Szymkiewicz (Rosa Radom); obwodowi: Karol Gruszecki (Stelmet), Paweł Kikowski (Wilki Morskie Szczecin), Michał Michalak (Polski Cukier), Jarosław Mokros (Energa Czarni Słupsk), Mateusz Ponitka (Stelmet), Michał Sokołowski (Rosa), Adam Waczyński (Río Natura Monbús Obradoiro, Hiszpania), Łukasz Wiśniewski (Polski Cukier), Przemysław Zamojski (Stelmet), Jarosław Zyskowski (Polfarmex Kutno); podkoszowi: Aaron Cel (AS Monaco Basket, Francja), Aleksander Czyż (Giorgio Tesi Group Pistoia, Włochy), Tomasz Gielo (University of Mississippi, USA), Adam Hrycaniuk (Stelmet), Maciej Lampe (Besiktas Stambuł, Turcja), Adam Łapeta (Lietuvos Rytas Wilno, Litwa), Paweł Leończyk (Wilki Morskie), Szymon Szewczyk (Stelmet).

Tomasz Froehlketomasz.froehlke@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.