Maciej Jarczyński łączy ze sobą sztuki

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Maciej Jarczyński łączy ze sobą sztuki

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza w poniedziałek o godz. 19 na otwarcie wystawy i pokaz filmów Macieja Jarczyńskiego.

Artysta od kilku lat interesuje się zagadnieniem korespondencji sztuk, w szczególności w filmie. Tworzy krótkie formy filmowe, do których komponuje własną muzykę. Podczas wernisażu zaprezentowane zostaną obrazy z różnych cyklów, między innymi z cyklu: „Malarstwo inspirowane muzyką”. Ponadto obejrzeć będzie można zdjęcia i małe formy rzeźbiarskie.

Zobaczymy następujące filmy Jarczyńskiego: „Hugon: portrecista świata niewidzialnego” (film dokumentalny 2014, 29 minut) Film o emerytowanym profesorze Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, znakomitym malarzu i rysowniku Hugonie Laseckim; „Portret” (film eksperymentalny 2014, 12 minut) - film starający się sprostać zadaniu ukazania choć części skomplikowania i złożoności człowieka; „85625” 2014 „85625” (film dokumentalny 2014, 19 minut) - obraz o wojennych losach Zbigniewa Kołakowskiego, który będąc nastolatkiem, trafił do dwóch obozów koncentracyjnych w Niemczech; „Chór” (film eksperymentalny 2015, 10 minut) - na film składają się: obraz olejny malowany na desce i muzyka chóralna; „Oddech”: (film fabularny 2015, 13 minut) - film opowiada historię mężczyzny, który udaje się na łono natury celem popełnienia samobójstwa. Będzie to pokaz przedpremierowy; „Mateusz i jego Kropki”: (film dokumentalny 2015, 9 minut) - film opowiadający o Mateuszu Kołosie, młodym pisarzu, wokaliście i kompozytorze. Także pokaz przedpremierowy.

Maciej Jarczyński urodził się w 1987 roku w Chojnicach. W 2006 r. podjął studia w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2008 r. rozpoczął równolegle studia na kierunku dyrygentura chóralna w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W roku 2012 ukończył studia podyplomowe na kierunku zarządzanie kulturą w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Aktualnie jest doktorantem Uniwersytetu Gdańskiego. Jako plastyk uczestniczył w kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą (Włochy, Bułgaria).

Jako muzyk, współpracując z kilkoma chórami, zdobywał nagrody na wielu międzynarodowych festiwalach, uczestniczył w nagraniu kilku płyt CD, jak i koncertował w całej Polsce, krajach Europy (Niemcy, Francja, Holandia, Belgia, Włochy, Słowenia, Czechy, Litwa, Łotwa, Albania, Macedonia) oraz w Argentynie i Ekwadorze.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.