Macie pomysły? Koniecznie zgłoście w waszej bibliotece

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Macie pomysły? Koniecznie zgłoście w waszej bibliotece

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

W gostycyńskiej bibliotece napisali projekt. Mogą pozyskać nawet 2 mln zł. Czekają do jutra na wasze uwagi , pomysły i sugestie.

Do 1 lutego można składać wnioski w urzędzie marszałkowskim na projekt instytutu bibliotek na budowę nowych bibliotek w gminach. Placówka wraz z gminą wystartuje. Mają już prawie gotowy wniosek, ale czekają jeszcze na uwagi i pomysły od mieszkańców i instytucji.

- Zapraszam, może wam, osobom z zewnątrz przyjdzie jakiś fajny pomysł do głowy. Zadzwońcie, czekam na uwagi lub przyślijcie e-mailem - informuje Klaudia Kwasigroch z biblioteki. - Mamy wytyczne, że nowa biblioteka musi być dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i musi być swobodny dostęp do półek z książkami.

Jak mówi bibliotekarka, projekt jest fajny i jest duże dofinansowanie. - Małej gminy, takiej jak nasza samodzielnie nie stać na budowę nowej placówki - dodaje Kwasigroch. - Takie projekty to wielka szansa. Po trzech miesiącach od złożenia wniosku dowiemy się, czy został pozytywnie oceniony. Gdybyśmy dostali środki w przyszłym roku, ruszyłaby budowa, a w 2018 r. byłoby doposażenie placówki.

Bibliotekarka zaznacza, że nie chce narzekać na warunki. Wiadomo, że nie mają za dużo miejsca, bo 70 m kw., ale gdyby było więcej przestrzeni, byłoby więcej imprez i można byłoby jeszcze więcej robić dla mieszkańców. - Chcemy, aby biblioteki docelowo były takim trzecim miejscem gdzie mieszkańcy miło spędzą czas, mogą rozwinąć swoje umiejętności i zainteresowania - dodaje. - Ogranicza nas przestrzeń. Na szczęście dobrze układa nam się współpraca z GOK-iem i ze szkołą i zawsze możemy liczyć na ich wyrozumiałość.

Jutro będzie spotkanie w czytelni, początek o godz. 18. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr. 52 334 62 51. Uwagi można zgłaszać również w formie pisemnej do biblioteki , e-mail: gostycyngbp@wp.pl, jako temat maila podać „Budowa nowej biblioteki“.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.