Jarosław Miłkowski

Lubuscy strażacy mają nowego szefa

Sławomir Klusek Fot. Materiały PSP Gorzów Sławomir Klusek
Jarosław Miłkowski

St. bryg. Sławomir Klusek jest nowym komendantem wojewódzkim państwowej straży pożarnej. Akt powołania odebrał wczoraj w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Klusek zastąpił na stanowisku Huberta Harasimowicza (o tym, że dojdzie do zmiany wojewoda Władysław Dajczak zapowiadał już w styczniu).

Klusek w straży pożarnej jest od 1989 r., kiedy rozpoczął służbę w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Pięć lat później zaczął pracować w komendzie wojewódzkiej, gdzie stopniowo piął się w górę. W 2005 r. został naczelnikiem wydziału operacyjnego, a w 2014 r. zastępcą komendanta.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.