Lokatorzy pozbyli się miliona złotych długu

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński

Lokatorzy pozbyli się miliona złotych długu

Jeszcze dziś można oddłużyć mieszkanie na specjalnych warunkach.

Administracja Zasobów Komunalnych we Włocławku liczy pieniądze. Ponad 260 lokatorów mieszkań komunalnych i socjalnych we Włocławku wzięło się bowiem w ostatnich trzech miesiącach za spłatę długów. I zyskało na umorzeniu części zadłużenia. Znacznej części, bo uchwała pozwala na redukcję albo 70, albo 60 procent zadłużenia.

Jak poinformował nas Jan Basierski, pełniący obowiązki dyrektora AZK, do czwartku (30 marca) do kasy tej jednostki wpłynęło 1 milion 20 tysięcy złotych. A to jeszcze nie koniec. Bowiem w czwartek kolejni lokatorzy przynosili pieniądze - najczęściej po kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. A dzisiaj, czyli w ostatnim dniu obowiązywania uchwały, spodziewane są kolejne wpłaty.

Przypomnijmy, że obowiązująca jeszcze tylko dzisiaj (31 marca) uchwała umożliwia redukcję 70 procent zadłużenia, jeśli lokator jednorazowo wpłaca równowartość 30 procent zadłużenia lub redukcję 60 procent zobowiązań po dokonaniu wpłaty 40 procent zaległości w miesięcznych, maksymalnie pięciu ratach.

AZK darowała już dłużnikom prawie dwa miliony złotych. I to nie jedyna korzyść dla pozbywających się zadłużenia lokatorów. Zyskują oni także możliwość ponownego zawarcia umowy z Administracją Zasobów Komunalnych i korzystania z dodatków mie-szkaniowych.

Co sądzi o dotychczasowym efekcie oddłużania mieszkań radny Józef Mazierski (PiS), który przygotował projekt uchwały? - Spodziewałem się, że więcej osób skorzysta z możliwości redukcji części zadłużenia - przyznaje. - Ale, albo do lokatorów nie dotarły informacje na ten temat, albo nie mieli pieniędzy na spłatę choćby 30 procent zadłużenia - mówi.

Przypomnijmy, że zadłużenie włocławskich lokatorów mieszkań komunalnych i socjalnych przed rozpoczęciem akcji oddłużenia wynosiło wraz z odsetkami prawie 80 milionów złotych. I był ogromny problem ze ściąganiem należności.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.