Lodowisko: dzieci w ferie ulgowo

Czytaj dalej
Fot. Maja Stankiewicz
Adam Lewandowski

Lodowisko: dzieci w ferie ulgowo

Adam Lewandowski

Czytelniczka z Koronowa miała rację: w Nakle niektórzy uczniowie w czasie ferii za lodowisko nie płacą. Ślizgają się za darmo. Ale w Koronowie mają ulgi...

- W Nakle w ferie dzieci korzystają z lodowiska za darmo, a u nas każą płacić! - to głos Czytelniczki z Koronowa, który zamieściliśmy wczoraj w rubryce „Ludzie mówią”. Sprawdziliśmy: Zespół Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle przy współpracy ze szkołami oraz Ogniskiem Wychowawczym przygotował propozycję zajęć na tegoroczne ferie zimowe. Dzieci i młodzież z terenu gminy nieodpłatnie korzystają nie tylko z lodowiska, również z basenu i zajęć w sali w Paterku. Nabór na te zajęcia prowadziły szkoły. Ferie dla dzieci są finansowane m.in. przez gminną oświatę, która zapewnia dowóz dzieci na basen, lodowisko i salę w Paterku oraz opłaca bilety wstępu. Korzystają z tego uczniowie nie tylko z Nakła, także z Paterka, Występu, Olszewki i Trzeciewnicy.

To oficjalne informacje z Nakła, tak więc nasza Czytelniczka z Koronowa miała rację.

Koronowo swe lodowisko otworzyło dopiero w minioną niedzielę, a więc w połowie ferii zimowych. W tej sprawie skontaktował się z nami wczoraj Stanisław Gliszczyński, burmistrz Koronowa. I podał cennik usług z lodowiska. Okazuje się, że dzieci korzystają w ferie z ulg. Bilet wstępu na lodowisko - normalny - od poniedziałku do piątku kosztuje faktycznie 5 zł (w Nakle 6 zł), ale w ferie ulgowy tylko 3 zł. Z ulgi mogą korzystać dzieci i młodzież szkolna, studenci do 26 roku życia, emeryci i osoby w wieku 65+. Wypożyczenie łyżew to koszt 6 zł. Grupy szkolne mogą korzystać z dodatkowych ulg - płacą wtedy tylko 2 zł. W weekendy ceny są wyższe: za normalny bilet płaci się 6 zł, za ulgowy - 4 zł. Ale jedna tercja to tylko 45 minut, w Nakle jest drożej, ale tercja to 1 godzina.

Czy w Koronowie w ferie za rok dzieci jak w Nakle będą miały szansę ślizgać się za darmo?

Adam Lewandowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.