Lodowisko: dzieci w ferie ulgowo

Czytaj dalej
Fot. Maja Stankiewicz
Adam Lewandowski

Lodowisko: dzieci w ferie ulgowo

Adam Lewandowski

Czytelniczka z Koronowa miała rację: w Nakle niektórzy uczniowie w czasie ferii za lodowisko nie płacą. Ślizgają się za darmo. Ale w Koronowie mają ulgi...

- W Nakle w ferie dzieci korzystają z lodowiska za darmo, a u nas każą płacić! - to głos Czytelniczki z Koronowa, który zamieściliśmy wczoraj w rubryce „Ludzie mówią”. Sprawdziliśmy: Zespół Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle przy współpracy ze szkołami oraz Ogniskiem Wychowawczym przygotował propozycję zajęć na tegoroczne ferie zimowe. Dzieci i młodzież z terenu gminy nieodpłatnie korzystają nie tylko z lodowiska, również z basenu i zajęć w sali w Paterku. Nabór na te zajęcia prowadziły szkoły. Ferie dla dzieci są finansowane m.in. przez gminną oświatę, która zapewnia dowóz dzieci na basen, lodowisko i salę w Paterku oraz opłaca bilety wstępu. Korzystają z tego uczniowie nie tylko z Nakła, także z Paterka, Występu, Olszewki i Trzeciewnicy.

To oficjalne informacje z Nakła, tak więc nasza Czytelniczka z Koronowa miała rację.

Koronowo swe lodowisko otworzyło dopiero w minioną niedzielę, a więc w połowie ferii zimowych. W tej sprawie skontaktował się z nami wczoraj Stanisław Gliszczyński, burmistrz Koronowa. I podał cennik usług z lodowiska. Okazuje się, że dzieci korzystają w ferie z ulg. Bilet wstępu na lodowisko - normalny - od poniedziałku do piątku kosztuje faktycznie 5 zł (w Nakle 6 zł), ale w ferie ulgowy tylko 3 zł. Z ulgi mogą korzystać dzieci i młodzież szkolna, studenci do 26 roku życia, emeryci i osoby w wieku 65+. Wypożyczenie łyżew to koszt 6 zł. Grupy szkolne mogą korzystać z dodatkowych ulg - płacą wtedy tylko 2 zł. W weekendy ceny są wyższe: za normalny bilet płaci się 6 zł, za ulgowy - 4 zł. Ale jedna tercja to tylko 45 minut, w Nakle jest drożej, ale tercja to 1 godzina.

Czy w Koronowie w ferie za rok dzieci jak w Nakle będą miały szansę ślizgać się za darmo?

Adam Lewandowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.