Lód zawsze grozi załamaniem. Jeśli wchodzisz, zabezpiecz się!

Czytaj dalej
Fot. Jaroslaw Pruss
Marek Weckwerth

Lód zawsze grozi załamaniem. Jeśli wchodzisz, zabezpiecz się!

Marek Weckwerth

Tafla lodu na jeziorach w regionie jest jeszcze zbyt cienka. Ale mróz tężeje, a to zachęta dla wielu ludzi do wejścia na taflę.

- Odradzam! Nie róbmy tego, bo lód naprawdę nie jest jeszcze dostatecznie gruby - przestrzega Maciej Banachowski, prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, szef Nadgoplańskiego WOPR w Kruszwicy. - Właśnie wykonaliśmy odwiert w lodzie na naszej przystani w Kruszwicy. Grubość tafli wynosi 4,5 centymetry, a za w miarę bezpieczną uznaje się co najmniej 10-centymetrową.

Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w czasie zimowych ferii? Przed czym przestrzegają ratownicy? Czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.