Lisko MacMillan swoimi wystąpieniami inspiruje innych

Czytaj dalej
Fot. Olga Taraszka
Olga Taraszka

Lisko MacMillan swoimi wystąpieniami inspiruje innych

Olga Taraszka

Kreatywna, spójna i inspirująca - taka zdaniem Lisko MacMillan, członkini klubu Toastmasters Toruń, powinna być właściwie przygotowana mowa improwizowana.

- Każda rozmowa zyskuje jeśli inspiruje - przekonuje Lisko. - Uczestnictwo w Toastmasters pozwala na naukę tego, jak wypowiadać się w sposób perswazyjny i zachęcający innych do słuchania.

Duży sukces

Lisko MacMillan to mieszkająca w Toruniu trenerka biznesu i tłumaczka. Od roku należy do klubu Toruń Toastmasters. W listopadzie odniosła międzynarodowy sukces wygrywając w Pradze finał konkursu mów improwizowanych w języku angielskim.

- Konkurs na mowy improwizowane nazywany jest też często gorącymi pytaniami - wyjaśnia MacMillan. - Nigdy nie wiesz, jakie pytanie zada ci mistrz konkursu, przez co czasem robi się naprawdę gorąco.

Wygrana Lisko jest pierwszym tak znaczącym osiągnięciem wśród polskich klubów Toastmasters.

- Żeby odpowiednio przygotować się do mowy improwizacyjnej trzeba po prostu ćwiczyć - zdradza mistrzyni. - Częścią cotygodniowych spotkań Toastmasters jest trening kreatywności.

Wachlarz tematyczny konkursów mów improwizowanych jest niezwykle zróżnicowany. Podczas finału zadaniem Lisko było odpowiedzieć na pytanie: Jak wygląda Twoje „i żyli długo i szczęśliwie?”.

Bez polityki i religii

- Z zasady unikamy jedynie tematyki politycznej czy religijnej - zaznacza torunianka. - Moje ulubione pytania to te bardzo otwarte, które naprawdę dają pole do popisu dla nieszablonowej wyobraźni.

Oratorka biorąc udział w konkursie oceniana była według kryteriów tj. konstrukcji improwizacji, modulacji głosu, umiejętności językowych czy mowy ciała.

- W Toastmasters przy każdej okazji, uczymy się od siebie nawzajem jak lepiej, składniej i bardziej przekonywująco mówić do ludzi - zdradza McMillan. - To bardzo przydatna umiejętność w życiu każdego z nas.

Klub działa w Toruniu

Klub Toruń Toastmasters istnieje od 2013 roku. Jego członkowie spotykają się w każdą środę, o godzinie 18 w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu.

Olga Taraszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.