Sławomir Draguła

Linia kolejowa Jełowa - Murów odbudowana

Pierwsze pociągi po odbudowanych torach mają pojechać w grudniu. Na razie składy towarowe, ale wójt ma już kolejne plany... Fot. Archiwum Pierwsze pociągi po odbudowanych torach mają pojechać w grudniu. Na razie składy towarowe, ale wójt ma już kolejne plany...
Sławomir Draguła

Zakończyły się prace przy odbudowie linii kolejowej z Jełowej do Murowa. Koszt robót wykonanych przez PKP PLK to 6 mln zł.

- Kiedy pierwszy raz wspomniałem o odbudowie tej linii, mieszkańcy powiedzieli mi: wójcie, puknij się w głowę. No i proszę, udało się - cieszy się Andrzej Puławski, wójt gminy Murów.

PKP Polskie Linie Kolejowe odbudowały dziesięciokilometrowy odcinek linii kolejowej nr 301 pomiędzy Jełową a Murowem. To pierwsza tego typu inwestycja na Opolszczyźnie. Ruch pociągów został tam zawieszony 25 lat temu. Od tego czasu linia systematycznie popadała w ruinę. Złomiarze rozkradli infrastrukturę kolejową, kilkusetmetrowe odcinki zostały ogołocone z szyn.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Draguła

Dziennikarzem jestem od 1997 roku. W nto zajmuję się przede wszystkim tematami policyjnymi i prokuratorskimi. Piszę też o drogach i wszystkim tym, co porusza się na kołach, m.in. samochodach i pociągach. Odpowiadam również za powiaty opolski i głubczycki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.