Lindbaeck ma wzmocnić GKM

Czytaj dalej
Fot. Paweł Relikowski
Magdalena Zimna

Lindbaeck ma wzmocnić GKM

Magdalena Zimna

Miejsce w PGE Ekstralidze i nowy senior w składzie - to przedświąteczne niespodzianki dla kibiców GKM Grudziądz.

Oficjalne zaproszenie do ekstraligi wpłynęło do klubu w piątek. - Mamy bardzo mało czasu, bo decyzję musimy podjąć do 14 grudnia. Do tego momentu musimy też przeanalizować nasz budżet, gdyż był on budowany z myślą o Nice PLŻ - przekazał prezes MrGarden GKM Arkadiusz Tuszkowski, za pośrednictwem internetowej strony klubu. To wersja oficjalna.

Przedstawiciele GKM bowiem od dawna wiedzieli, że Stal Rzeszów może nie udźwignąć finansowo startu w elicie i to właśnie do Grudziądza trafi zaproszenie do uzupełnienia stawki. Świadczą o tym również ruchy kadrowe. GKM ponownie zatrudnił Tomasza Golloba, Krzysztofa Buczkowskiego czy Artioma Łagutę, budując skład, który śmiało mógłby powalczyć w ekstralidze.

Dodatkowo, właśnie dograł szczegóły kontraktu z Antonio Lindbaeckiem. Szwed ma za sobą bardzo udany sezon. W barwach Lokomotivu Daugavpils był jednym z najlepszych zawodników Nice PLŻ (średnio zdobywał 2,320 punktu na wyścig) i mocno przyczynił się do wygranej Łotyszy w pierwszoligowych rozgrywkach. Nieźle radził sobie również na arenie międzynarodowej, z reprezentacją Szwecji wygrał Drużynowy Puchar Świata.

Oficjalne decyzje co do przyszłości grudziądzkiego klubu i ostatecznego składu kadry mają zapaść już dziś. Niewykluczone, że któregoś z seniorów (Ljunga?) GKM wypożyczy.

Na dniach wyjaśnić ma się również sprawa przyszłości Grega Hancocka. Amerykanin jakiś czas temu uzgodnił warunki startów w KS Toruń, ale do walki o niego włączył się Falubaz. Zielongórzanie swoje zainteresowanie skierowali jednak ostatnio w stronę Piotra Pawlickiego, a takie rozwiązanie oznaczałoby, że odpuszczają walkę o reprezentanta USA.

Magdalena Zimna

W "Pomorskiej" pracuję już ładnych kilkanaście lat, od początku w dziale sportowym. Najpierw w roli początkującego reportera, potem dziennikarza i wydawcy. Teraz kieruję pracą działu.


Nadal chętnie piszę - o sporcie w regionie, kraju, czasem i na świecie. O tym co dzieje się w halach, na boiskach, stadionach, a czasem również wokół nich. Najwięcej - o wydarzeniach z żużlowych torów, zwłaszcza bydgoskiej Polonii. Z ciekawością przyglądam się jednak również innym klubom i dyscyplinom.


Przy tym wszystkim staram się łączyć "starą szkołę" z wyzwaniami, jakie niesie za sobą współczesne dziennikarstwo.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.