Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Liderki ze Stali jadą dalej

Kamila Bronikowska - przyjmująca Stali (umie grać i w ataku), należy do najbardziej doświadczonych siatkarek grudziądzkiej drużyny seniorek. Jest jednym Fot. Maryla Rzeszut Kamila Bronikowska - przyjmująca Stali (umie grać i w ataku), należy do najbardziej doświadczonych siatkarek grudziądzkiej drużyny seniorek. Jest jednym z jej najmocniejszych filarów.
Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Seniorki Stali Grudziądz zanotowały pierwszą porażkę w tym sezonie: wyjazdową, z Sokołem. Nadal są liderkami III ligi. Szykują się do play off.

SOKÓŁ MOGILNO 3
KS STAL GRUDZIĄDZ 2
(24:26, 12:25, 25:19, 25:15, 15:7)

STAL: Lewandowska, Drozd,Czerwińska, Kozianowska, Olszewska, Pakulska,Cieszyńska, Żuchowska, Kopaczewska, Lagocka, Bronikowska, Kempa, Kurkus

Ostatni mecz rundy zasadniczej w III lidze - w Mogilnie grudziądzkie „Stalówki” przegrały, ale to nie zmienia ich sytuacji w tabeli. Wypracowały wcześniej taką przewagę, że kończą ten etap rozgrywek jako liderki.

Porażka z Sokołem 2:3 dała seniorkom Stali 1 punkt, zatem ich cały dorobek w rundzie zasadniczej to 22 „oczka”. Aż o 6 więcej, niż ma Sokół Mogilno, drugi w tabeli. Trener drużyny seniorek Stali Michał Kuskowski jest ze swoich podopiecznych zadowolony.

- Zgodnie z planem nasze zawodniczki wygrały rundę zasadniczą. Dominowały w rozgrywkach zdecydowanie. Nie oznacza to, że mają za sobą łatwy etap - podkreśla szkoleniowiec. - Zwłaszcza zawodniczki, które pracują, a mieszkają poza Grudziądzem, spisały się wzorowo. W najgorsze mrozy, dojeżdżały punktualnie na treningi i mecze.

Cała drużyna walczyła ambitnie, stawiając sobie wyższe cele. Bardzo dużo dały nam turnieje z udziałem zespołów II-ligowych.

- Trochę szkoda tego potknięcia z Sokołem, na koniec rundy zasadniczej, ale czasem taka porażka ma pozytywne znaczenie, wzmaga czujność wobec każdego przeciwnika - komentuje Zenon Różycki, prezes KS Stal. - Nasza drużyna, kończąc rundę na 1. miejscu pokazała, że jest w tym gronie najlepsza. Na wzmocnienie drużyny pań przed play-offami i barażami raczej nie ma szans, jako że okres transferowy jest zamknięty.

Według mnie nasz zespół ma spory potencjał i może swój poziom jeszcze podnieść.

UKS Kopernik Gałczewo pokonał Tucholankę Europrojekt 3:1 (25:22, 22:25, 25:15, 25:10)

W play off, w marcu, Stal Gru-dziądz zagra z Tucholanką, a jeśli wygra, to zmierzy się ze zwycięzcą konfrontacji Sokół - Kopernik.

Następnie w barażach nasze siatkarki spotkają się z silniejszymi rywalkami.

Cała drużyna zasłużyła na pochwałę

Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.