Lider znów najskuteczniejszy

Grzegorz Oleradzkigrzegorz.oleradzki@pomorska.pl

Kontrolne mecze rozgrywały też pozostałe piątoligowe jedenastki. Kolejny raz skutecznością zaimponowali piłkarze włocławskiego Lidera.

W dotychczasowych sprawdzianach Lider zremisował zaledwie raz (3:3 z czwartoligo-wym Łokietkiem). Pozostałe zdecydowanie rozstrzygnął na swoją korzyść.

Ta udana seria to zasługa skutecznej gry młodej włocławskiej jedenastki. Średnio w każdym z pięciu sprawdzianów aplikowali rywalom prawie osiem goli.

Wpłynęła na to rekordowa wygrana w sobotnim pojedynku z Wisłą Nowy Duninów. Lider rozpoczął z impetem i po niepełnych dziesięciu minutach prowadził 2:0, a przy lepszej skuteczności goli mogło być dwukrotnie więcej. Gospodarze bezlitośnie wykorzystali słabość rywali, którzy energię trwonili na wewnętrzne kłótnie a nawet rękoczyny. W drugim z rzędu sprawdzianie cztery trafienia zaliczył Michał Łazarski zaś trzeciego hat-tricka Tomasz Szablewski. Trzykrotnie trafił też Kamil Pyczka.

Pewnie z czwartoligową Notecianką Pakość wygrał radziejowski Start swą wyższość dokumentując po zmianie stron. Większych problemów ze zwycięstwem nad czołowym zespołem pierwszej grupy Legią Chełmża nie miał Kujawiak Kowal. Podobnie było w przypadku ciechocińskiego Zdroju w wyjazdowym meczu z BKS Bydgoszcz.

Niektóre zespoły rozegrały po dwa mecze kontrolne. Mień Lipno najpierw pewnie pokonał lidera B-klasy GKS Fabianki, remisując następnie z grającym w pierwszej grupie V ligi Sokołem Radomin. Bez kilku zawodników z podstawowego składu GKS Baruchowo nie sprostał Mazurowi Gostynin, zaś dwa dni później, w znacznie silniejszy zestawieniu zwyciężył Błyskawicę Lucień.

Przegrały będące w kadrowej przebudowie zespoły z dołu tabeli Victoria i Wzgórze. Piłkarze ze Smólnika nie sprostali dobrzyńskiej Wiśle (wynik ustalony został do przerwy), zaś jedenastka z Raciążka czołowej drużynie pierwszej grupy Mustangowi Ostaszewo, choć tuż po przerwie przegrywali tylko 1:2. Później podopiecznym Henryka Kafarskiego wyraźnie jednak zabrakło sił.

W środę na boiskach OSiR Lider Włocławek zagra z Mazurem Gostynin (g. 17), zaś rywalem Kujawiaka Lumac Kowal będzie Łokietek Brześć Kujawski (19).

W jutrzejszym wydaniu wyniki kolejnych sparingów oraz przyczyny wycofania z rozgrywek A klasy Lecha Dobre. W dotychczasowych sprawdzianach Lider zremisował zaledwie raz (3:3 z czwartoligowym Łokietkiem). Pozostałe zdecydowanie rozstrzygnął na swoją korzyść. Ta udana seria to zasługa skutecznej gry młodej włocławskiej jedenastki. Średnio w każdym z pięciu sprawdzianów aplikowali rywalom prawie osiem goli.

Wpłynęła na to rekordowa wygrana w sobotnim pojedynku z Wisłą Nowy Duninów. Lider rozpoczął z impetem i po niepełnych dziesięciu minutach prowadził 2:0, a przy lepszej skutecznosci goli mogło być dwukrotnie więcej. Gospodarze bezlitośnie wykorzystali słabość rywali, którzy energię trwonili na wewnętrzne kłótnie a nawet rękoczyny. W drugim z rzędu sprawdzianie cztery trafienia zaliczył Michał Łazarski zaś trzeciego hattricka zaliczył Tomasz Szablewski. Trzykrotnie trafił też Kamil Pyczka.

Niektóre zespoły rozegrały po dwa mecze kontrolne. Mień Lipno najpierw pewnie pokonał lidera B-klasy GKS Fabianki, remisując następnie z grającym w pierwszej grupie V ligi Sokołem Radomin. Bez kilku zawodników z podstawowego składu GKS Baruchowo nie sprostał Mazurowi Gostynin, zaś dwa dni później, w znaczie silniejszy zestawieniu zwyciężył Błyskawicę Lucień.

Przegrały będące w kadrowej przebudowie zespolł z dołu tabeli Victoria i Wzgórze. Piłkarze ze Smólnika nie sprostali dobrzyńskiej Wiśle (wynik ustalony został do przerwy), zaś jedenastka z Raciążka czołowej drużynie pierwszej grupy Mustangowi Ostaszewo, choć tuż po przerwie przegrywali tylko 1:2. Później podopiecznym Henryka Kafarskiego wyraźnie jednak zabrakło sił.

W środę na boiskach ze sztuczną nawierzchnią włocławskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji kolejne przedsezonowe sprawdziany. Lider Włocławek zagra z silnym Mazurem Gostynin (początek o godzinie 17), zaś rywalem Kujawiaka Lumac Kowal będzie Łokietek Brześć Kujawski (19).