Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych w Białymstoku

Czytaj dalej
Paweł Kamiński

Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych w Białymstoku

Paweł Kamiński

Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych w Białymstoku położone na ulicy Kolejowej 12 b to JEDYNA SZKOŁA W BIAŁYMSTOKU objęta patronatem Akademii Sztuki Wojennej i Uniwersytetu w Białymstoku oraz pilotażem Ministerstwa Obrony Narodowej wspierania wojskowych klas mundurowych. Wyróżniamy się również doskonałą współpracą z jednostkami i uczelniami mundurowymi wszelkiego typu w całej Polsce.

Kadeci objęci pilotażem MON kończą profesjonalne szkolenie wojskowe zakończone przeniesieniem do rezerwy.

Jesteśmy szkołą mundurową o wysokim stopniu specjalizacji prowadzimy wszystkie typy klas mundurowych- od wojskowych, policyjnych, straży pożarnej i straży granicznej po wyjątkowe profile: prawniczo-kryminologiczny i policyjno- kryminologiczny, służb specjalnych (komandosów) czy Combat Camera.

Zajęcia prowadzone są przez wysokichstopniem oficerów służb mundurowych, uczniowie uczestniczą także w działaniach prewencyjnych oraz szkoleniowych z poszczególnymi służbami.

SWOIM UCZNIOM OFERUJEMY BEZPŁATNE MUNDURY I PODRĘCZNIKI, UDZIAŁ W OBOZACH MILITARNYCH I CERTYFIKOWANYCH KURSACH, SZKOLENIA NA TERENIE JEDNOSTEK WOJSKOWYCH, WYJAZDY SZKOLENIOWE.

Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych w Białymstoku

Szkoła wyróżnia się niezwykłą ofertą: w programie mamy sztuki walki, w tym Krav Magę, strzelectwo, musztrę, kryminologię, podstawy prawa i psychologii, stosunki międzynarodowe, szkolenia spadochronowe,żeglarskie, wspinaczkowe, motorowodne, ratownictwa i inne.

Kadeci zdobywają uprawnienia i certyfikaty specjalistycznych szkoleń np.ratownictwa oraz są przygotowywani bezpośrednio do egzaminów wstępnych do służb.

Szkoła od kwietnia 2018 przeniosła się do NOWEGO BUDYNKU NA ULICY KOLEJOWEJ 12 B, w którym uczniowie mają do dyspozycji przestronne, piękne sale, duże korytarze i plac do musztry.

Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych w Białymstoku

Baza szkoły

Zasady naboru
Decydująca przy przyjęciu do szkoły jest średnia ocen ze świadectwa ukończenia szkoły oraz dodatkowe osiągnięcia- sportowe, wolontariat, samorząd, konkursy i olimpiady, działalność w MOSP zainteresowanie tematyką mundurową.
DO SZKOŁY NALEŻY SKŁADAĆ PODANIA PAPIEROWE (do pobrania ze strony lub w sekretariacie) od stycznia do końca czerwca.

Dane kontaktowe
Kolejowa 12B, 15-701 BIAŁYSTOK, TEL.504 428 662;
www.locsm.edu.pl/bialystok
facebook.com/locsmb

Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych w Białymstoku
Paweł Kamiński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.