Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Lepienie w glinie to wielka przyjemność

Dzieciaki świetnie się bawią. Te zajęcia są bardzo kreatywne. Z gliny można wszystko wyczarować Fot. nadesłane Dzieciaki świetnie się bawią. Te zajęcia są bardzo kreatywne. Z gliny można wszystko wyczarować
Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Pracownia Ceramiki i Sztuki Użytkowej Centrum Kultury i Sztuki inspiruje nowościami! Dzieci mogą się tu teraz wykazać niezwykłymi zdolnościami.

Innowacyjne projekty, niestosowane dotąd techniki i twórcze zaangażowanie uczestników - to wszystko można znaleźć w murach sępoleńskiej instytucji kultury.

Pracownia ceramiczna od września 2015 r. posiada w ofercie nowość: warsztaty rzeźbiarsko-projektowe, które prowadzone są przez artystę rzeźbiarza Jarosława Urbańskiego. Zajęcia skierowane są do osób dorosłych, spod których dłoni wyłaniają się prawdziwe dzieła sztuki: rzeźby twarzy, postaci. Praca przy projektach wymaga systematyczności i cierpliwości, ale efekty po prostu zachwycają.

W ramach warsztatów prowadzone są także spotkania z młodzieżą klasy VI Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie. Młodzież niezwykle entuzjastycznie realizuje powierzone zadania. Wykonane z gliny afrykańskie bębny udu, okaryny czy gitara początkowo wywoływały niedowierzanie, lecz każde kolejne warsztaty i widoczne efekty pracy wyzwalają jeszcze większy zapał i satysfakcję.

W CKiS wszystkich zainteresowanych sztuką manualną zapraszają do spróbowania swoich sił w ceramice podczas warsztatów rzeźbiarsko-projektowych dla dorosłych oraz zajęć plastyczno-ceramicznych dla dzieci i młodzieży.

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.