Lena i Jakub, zobacz jakie są najpopularniejsze imiona w miastach regionu [MAPA]

Czytaj dalej
Michał Wroński i dziennikarze DZ

Lena i Jakub, zobacz jakie są najpopularniejsze imiona w miastach regionu [MAPA]

Michał Wroński i dziennikarze DZ

Przed tygodniem pisaliśmy o imionach nieoczywistych. Przed niełatwym zadaniem postawiliśmy urzędników stanu cywilnego w całym regionie dopytując ich, czy byliby skłonni zarejestrować imiona z przygotowanej przez nas listy. Dziś zmieniamy optykę. Pokazujemy imiona najbardziej popularne. Te, które w ubiegłym roku rodzice najczęściej byli skłonni nadawać swoim dzieciom.

Gusty rodziców w naszym regionie nie odbiegają od tych z pozostałych części kraju. Z danych opublikowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wynika bowiem, że w dziesiątce najpopularniejszych imion damskich w kraju znajdują się kolejno Lena, Zuzanna, Julia, Maja, Zofia, Hanna, Aleksandra, Amelia, Natalia, i Wiktoria, zaś wśród chłopców dominuje Jakub, Kacper, Antoni, Filip, Jan, Szymon, Franciszek, Michał, Wojciech i Aleksander.

A jak to wygląda na szczeblu poszczególnych miast w naszym regionie? Tego ministerstwo już nie podaje, ale nam udało się takie dane zebrać. Zapraszamy do lektury. Sprawdźcie jakie imiona najczęściej są nadawane są w Waszym mieście!

Najedź kursorem na mapę, wybierz miasto i zobacz, jakie imiona wybiera się tam najczęściej

Michał Wroński i dziennikarze DZ

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.