Leń w okularach pojechał sobie lokomotywą...

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Leń w okularach pojechał sobie lokomotywą...

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Uczestnicy Domu Dziennego Pobytu pokazali i udowodnili maluchom, że czytać każdy może bez względu na wiek. Może tylko w okularach.

W Domu Dziennego Pobytu na co dzień panuje sielska atmosfera. Seniorzy spokojnie działają sobie w pracowniach i zakątkach pięknego, przestronnego domu. Ostatnio jednak pojawiła się gromadka dzieci z rodzin zastępczych zrzeszonych w Stowarzyszeniu na Rzecz Rodzinnych Domów Dziecka Wspólny Dom. Zrobiło się gwarno i wesoło, ale gdy rozpoczęło się czytanie, znów zapanowała cisza. A okazją do czytania dzieciom był przypadający w kwietniu Światowy Dzień Książki. Dlatego uczestnicy wraz z pracownikami Domu Dziennego Pobytu i Klubu Samopomocy wzięli udział w akcji Senior czyta dzieciom.

Co przygotowali?

- Seniorzy przeczytali wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, m. in. Lokomotywę, Samochwałę, Lenia, Zosię Samosię, Okulary - opowiadają Lucyna Bonik i Marlena Sikorska z DDP.

Z misją czytania dzieciakom „babcie” i „dziadkowie” wybrali się też do przedszkola „Jarzębinka” w Chojnicach i przedszkola „Akademia Maluszka” w Pawłowie. - Wszystkie spotkania z książką przeplecione były zabawami i grami ruchowymi. Seniorzy podarowali dzieciom książeczki, a przedszkolaki mieli dla nich laurki. Nie będzie to jednorazowa akcja - zapowiadają Lucyna Bonik i Marlena Sikorska.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.