Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Lekarze dali mu szansę na widzenie świata

Siedmiomiesięczny Bartuś Pociot jest pogodnym dzieckiem. Fot. Archiwum Rodziny Siedmiomiesięczny Bartuś Pociot jest pogodnym dzieckiem.
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

W niedzielę o godz. 16 koncert w kościele Bożego Ciała w Tucholi. Usłyszymy pieśni wielkopostne w wykonaniu chóru „Camerata“ pod dyrekcją Marzenny Tyrańskiej.

Na koncercie będzie czas do zadumy i jednocześnie włączenie się do pomocy. Wolontariusze będą zbierać pieniądze na rzecz Tomka Kozłowskiego i małego Bartka Pociota. Tego samego dnia od godz.14 akcja charytatywna - morsowanie nad jeziorem w Łobodzie. Będzie zbiórka pieniężna, a także gorący i słodki poczęstunek dla wszystkich.

Bartek ma siedem miesięcy. Urodził się jako wcześniak w stanie krytycznym. Chłopiec walczył o życie, zostały problemy ze wzrokiem. Nie widzi, reaguje jedynie na silne bodźce świetlne. Rodzice konsultowali się z lekarzem z Niemiec Stefanem Clemensem, fachowcem w leczeniu retinopatii wcześniaczej. On dał szansę na odzyskanie wzroku i zakwalifikował Bartka do operacji. Najprawdopodobniej chłopiec będzie wymagał od 5 do 7 zabiegów. Koszt jednej operacji to około 21 tys. zł. Operacje dadzą Bartkowi możliwość lepszego widzenia i lepszą jakość życia. Rodzice nie są w stanie udźwignąć kosztów leczenia. Zebrane środki pozwolą na opłacenie operacji.

Można przekazać 1 proc. na leczenie Bartusia. W rocznym zeznaniu podatkowym PIT należy wpisać KRS 0000362564 na cel szczegółowy wpisać „Bartek Pociot“. Można wpłacać też na konto fundacji „Mam serce“ 261160220200000001 68997325 z dopiskiem „Barek Pociot“. l

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.