Laura i Jakub z nagrodami. Za Saharę i kuchnię kreolską

Czytaj dalej
Fot. AB
(AB)

Laura i Jakub z nagrodami. Za Saharę i kuchnię kreolską

(AB)

Po raz drugi uczniowie Niepublicznych Szkół w Gąskach (gm. Gniewkowo) zostali laureatami wojewódzkiego konkursu wiedzy o krajach francuskojęzycznych Frankofoniada 2017!

W finale tę placówkę reprezentowała dwójka uczniów. Areną zmagań była siedziba Alliance Francaise w Toruniu.

Jakub Galkowski, uczeń III klasy gimnazjum przedstawił prezentację na temat „Podróż po zachodniej Saharze”. Podróż z Kubą wiodła po 6 krajach zachodniej Sahary: Maroko, Algierii, Nigrze, Mali, Maureatani oraz Saharze Zachodniej. - Jego niezwykła prezentacja zawierała również ciekawostki na temat wielbłąda jednogarbnego, zwanego dromaderem, czy roślinach i zwierzętach, jakie spotkać możemy na największej pustyni świata - mówi Anna Kiestrzyn, dyrektor szkół w Gąskach.

Laura Przybylska z I klasy gimnazjum, zaprosiła z kolei gości do swojej restauracji, gdzie zapoznała ich z tematem „Kuchnia kreolska Gwadelupy i Martyniki”, czyli wysp, które są zamorskimi terytoriami Francji. - Przebywając w restauracji Laury można było poznać pyszne dania kreolskie i poczuć niezwykły aromat przypraw i ziół, jakie się tam uprawia oraz poznać rzadko spotykane u nas owoce morza - podkreśla A. Kiestrzyn. Jej przepiękna prezentacja oraz ogromna wiedza zrobiły na jury równie ogromne wrażenie, dzięki czemu Laura zajęła drugie miejsce!

Warto dodać, ze do finału konkursu przeszło tylko 10 osób z regionu, z czego aż dwójka reprezentowała Niepubliczne Szkoły w Gąskach, pokonując po drodze wielu uczniów z najlepszych szkół naszego województwa , które niejednokrotnie są uczniami szkół o profilach dwujęzycznych.

Gratulujemy uczniom i nauczycielce Alicji Wiśniewskiej, która była opiekunem merytorycznym i językowym gimnazjalistów.

(AB)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.