Latem też się działo. Tuchola ma nowego ambasadora - Dobę

Czytaj dalej
Fot. Janina Waszczuk
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Latem też się działo. Tuchola ma nowego ambasadora - Dobę

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Przypomnieliśmy co było w pierwszym półroczu. Dziś o tym, co się działo latem. Było mnóstwo imprez, a samorządowcy nie leniuchowali.

Gmina Tuchola wspomaga szpital, ale nie za darmo, za 50 tys. zł dostaje kolejne udziały w szpitalu.Wójt Michał Skałecki nie ma powodów do radości, nie dostał absolutorium od radnych. W Tucholi zaczyna się największa letnia impreza Dni Borów Tucholskich. Zaproszenie Podróżnika Roku było strzałem w dziesiątkę. Miasto zyskało nowego ambasadora, który pokochał Bory. W Tucholi rozkopane ulice. Kęsowo zbiera ankiety z pytaniem o zainteresowanie oczyszczalniami przydomowymi. Szukują się zmiany w domu kultury w Lubiewie. Via Natura ma 10 lat. Z tej okazji na tucholskim rynku na scenie wystąpiły gwiazdy. Na targach Costerina nagrodzeni także z powiatu tucholskiego. Przełożono koncert braci Cugowskich na zakończenie DBT, powiało i zmiotło scenę. Na imprezie św. Małgorzaty odsłonięto tablicę pamiątkową na rynku. W Gostycynie przebudowa 237 i utrudnienia dla kierowców. Radny powiatowy Zbigniew Grugel postrzelił się w lesie, w ciężkim stanie trafił do szpitala.

W szkołach korzystają z wakacji i trwają remonty, muszą się spieszyć, bo rok szkolny tuż, tuż. W gminie Lubiewo dostali nagrodę za zajęcie pierwszego miejsce za promowanie masowego sportu wśród mieszkańców. Misteria Nadjeziorne w Cekcynie, jubileuszowe przyciągnęły mieszkańców. Tym razem było o miłości, co ma niejedno imię. W Wielkim Mędromierzu był po raz pierwszy plener rzeźbiarski, prace zostały w wiosce. W Gostycynie rusza remont budynku przy ul. Słonecznej, gdzie będzie Dom Dziennego Pobytu dla seniorów.

W Lubiewie chcą otworzyć Uniwersytet Trzeciego Wieku i jest zainteresowanie. Trwa susza. W Cekcynie i innych gminach apelują o oszczędzanie wody. W Śliwicach mieszkańcy bawią się na Dniach Gminy. W Tucholi zamykają ul. Chojnicką. Trwa remont. W Cekcynie w kościele Campanella dała wspaniały koncert z okazji jubileuszu. W Bysławiu rusza gra terenowa. Koniec utrudnień w tucholskim szpitalu, zakończyły się remonty.

Koniec wakacji, mniejszy ruch na drogach i zaczyna się remont drogi w Motylu.

Rolnicy protestują. Susza na polach, wojewoda przyjeżdża do Wieszczyc. Koniec wakacji i uroczyste otwarcie w SP nr 1, gdzie był remont. Gmina Tuchola wysłała ankiety do seniorów. Tucholska biblioteka włączyła się do akcji narodowego czytania „Lalki“. W Bladowie mieszkańcy doczekali się nowego chodnika we wsi, a w Kęsowie radni podjęli decyzję o likwidacji straży gminnej od nowego roku. Kłopoty z finansami w oświacie w Lubiewie i protest rodziców w Suchej. Wiceminister Paweł Olszewski z wizytą w Tucholi i rozmowy o drogach. Po raz pierwszy zorganizowano targi edukacji i pracy. Harcerze mają nowego komendanta - Danutę Słomę.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.