Marek Weckwerth

Lasy szumią, że mogą „połknąć” więcej węgla i przysłużą się klimatowi

Lasy szumią, że mogą „połknąć” więcej węgla i przysłużą się klimatowi Fot. RDLP w Toruniu
Marek Weckwerth

Więcej lasów, w tym odpowiednich gatunków drzew, zwiększa zdolność do pochłaniania dwutlenku węgla, a tym samym zmniejsza skalę zmian klimatu.

- Chcemy pokazać, jak dążyć do osiągnięcia równowagi między emisją a pochłanianiem, posługując się innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie prowadzenia gospodarki leśnej oraz wykorzystując naturalny proces pochłaniania CO2 przez gleby i lasy - powiedział podczas niedawnego szczytu klimatycznego w Katowicach minister środowiska Henryk Kowalczyk. I złożył tzw. Katowicką Deklarację Ministerialną „Lasy dla Klimatu”, która została przyjęta przez aklamację przez międzynarodowe delegacje.

Przekroczenie planów nastąpiło na gruntach państwowych. Co do prywatnych, to zakładano, że  areał zwiększy się o 16 tys. 100 ha, ale zwiększył się tylko o połowę tej wartości. Co to oznacza? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.