Lasy płoną jak pochodnia. Do piątku może być gorzej

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Marek Weckwerth

Lasy płoną jak pochodnia. Do piątku może być gorzej

Marek Weckwerth

Pomijając sierpniowa nawałnicę 2017 roku, miniony wtorek zapisał jedną z najczarniejszych kart w historii Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. W 18 pożarach spaliło się blisko 49 hektarów lasów.

Leśnicy gasili również 3 pożary na gruntach prywatnych. Z powodu silnego wiatru w akcji nie mogły uczestniczyć samoloty gaśnicze Lasów Państwowych.

- Tak dramatycznie, jeśli chodzi o pożary, nie było od 15 lat - przekonuje Olga Ciemnoczołowska, rzecznik RDLP w Toruniu. - W trzystopniowej skali zagrożenie pożarowe jest duże, czyli najwyższe. Płomienie tak łatwo panoszą się po lasach, bo sprzyja im aura - jest bardzo sucho, wilgotność ściółki spada poniżej 10 procent.

Jak bardzo poważne pożary z ostatnich dni podsumowują strażacy? Jaka sytuacja panuje w lasach w naszym regionie? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.