Lasek w Fordonie pełen śmieci

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak

Lasek w Fordonie pełen śmieci

Worki i gruz - przy Akademickiej i Korfantego piętrzą się odpady. - Z każdym dniem jest ich coraz więcej - opowiada nasz Czytelnik.

Najlepiej zaśmiecony teren na wysokości szpitala onkologicznego widać z pozycji pasażera komunikacji miejskiej. Śmieci znajdują się w głębi lasku w Fordonie. - Wygląda tak, jakby ktoś celowo składował odpady w tym miejscu - mówi nasz Czytelnik. - Może robotnicy, którzy jeszcze niedawno tam pracowali, uprzątnęli ten obszar tylko z brzegu, a resztę zostawili?

Sygnał przekazaliśmy do Biura Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi. - Sprawdzimy tę informację - odpowiada Adam Musiała, dyrektor BOK. - Najpierw ustalimy, do kogo należy ten teren.

Jeżeli do miasta, to zostanie posprzątany. Jeżeli do osoby prywatnej, wówczas otrzyma ona nakaz uprzątnięcia bałaganu. Rocznie na terenie Bydgoszczy i okolic lokalizuje się około 300 nielegalnych wysypisk. - Czasami śmieci są podpisane - opowiada Arkadiusz Bereszyński, rzecznik bydgoskich municypalnych. - Można wśród nich znaleźć kwity bankowe, korespondencję i pokwitowania z firm kurierskich. Wtedy o wiele łatwiej jest ustalić ich właściciela.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.