Lampy i rośliny, czyli ładniej i bezpieczniej

Czytaj dalej
Fot. Przemyslaw Swiderski
Karolina Rokitnicka

Lampy i rośliny, czyli ładniej i bezpieczniej

Karolina Rokitnicka

Park przy ul. Orzeszkowej w Rypinie przechodzi sporo zmian.

- W ostatnim czasie udało się zamontować na terenie parku oszczędne oświetlenie LED-owe. Wcześniej zadbano także o koryto rzeki, które zostało pogłębione i wyłożone kamiennymi gabionami. Efektem wszystkich działań jest to, że park pięknieje, a mieszkańcy miasta chętniej wybierają się w to miejsce na spacery. Jest nie tylko ładnie, ale przede wszystkim bezpiecznie - informuje Magdalena Balińska z Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Rypin.

W tym roku przeprowadzono też rewitalizację parku. Znaczną część prac wykonano dzięki wygranej w konkursie „Ogólnopolskie upiększanie z Garnierem”. Polegał on na internetowym głosowaniu, w które bardzo aktywnie zaangażowali się mieszkańcy.

- Rypin znalazł się w dziesiątce zwycięskich lokalizacji, które zdobyły fundusze na urządzenie miejsca z zielenią. Teren w parku został wzbogacony nasadzeniami drzew i krzewów. Pojawiły się też nowe ławki i betonowe kosze na śmieci. Wykonano także rewitalizację skarpy przy budynku Rypińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, a w północnej części parku odnowiony został tzw. „garbaty mostek” na Rypienicy - dodaje Magdalena Balińska.

Miasto przeprowadziło z własnych środków prace w drugiej części parku. Odnowiony został pomnik 900-lecia, zaaranżowano też jego otoczenie. Ponadto wyremontowano chodniki do niego prowadzące.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.