Lada recepcyjna z Sępólna Krajeńskiego popłynęła do Baracka Obamy

Czytaj dalej
Fot. MDD
Agnieszka Domka-Rybka

Lada recepcyjna z Sępólna Krajeńskiego popłynęła do Baracka Obamy

Agnieszka Domka-Rybka

Międzynarodowy sukces Fabryki Mebli Biurowych MDD - zrealizowała specjalne zamówienie dla Białego Domu w Waszyngtonie.

Stany Zjednoczone to tylko jeden z wielu rynków zagranicznych, na które regionalny producent eksportuje swoje meble. Sępoleńska fabryka wysyła je jeszcze m.in. do Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Norwegii, Szwecji czy na Węgry. Szczególnym powodzeniem wśród odbiorców cieszą się lady recepcyjne.

- Architekci aranżujący przestrzeń w Białym Domu wybrali ladę z serii Valde - opowiada o projekcie Sylwia Cieślik, specjalistka ds. eksportu w MDD, która bezpośrednio korespondowała mailowo i rozmawiała telefonicznie z przedstawicielem Waszyngtonu. - Jedyna zmiana w naszej propozycji to inny laminat, który musieliśmy zamówić pod to zlecenie u zewnętrznego dostawcy z Francji. Lada, która popłynęła do USA, jest klasyczna. Wszystko po to, by odpowiednio wpasować ją w styl White House.

Sępoleńska fabryka ma na swym koncie jeszcze inne ciekawe realizacje, jak np. stół konferencyjny na Szczyt Rady Europy czy do telewizyjnego studia olimpijskiego w Londynie. Lady MDD witają gości m.in. w Miva Gallery w Malmö, w recepcji w Luwrze, jak i w Muzeum Prehistorii we Francji.

To niejedyna kujawsko-pomorska firma, która realizowała wyjątkowe kontrakty, bo np. bydgoskie Makrum wykonało bajkowe zamówienie, czyli ster do luksusowego wycieczkowca Disney Fantasy. Kolos waży 70 ton. Kursuje po Karaibach. A konkretnie: w Makrum powstał mający 14 pięter i 340 metrów długości zestaw sterowy do tego wycieczkowca.

Statek może wziąć na pokład 4 tys. pasażerów i 1,5 tys. osób załogi. Produkcję części do Disney Fantasy Makrum zleciła grupa Rolls-Royce Marine.

Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.