Kwietniowe mają już 25 lat! I przetrwały!

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Kwietniowe mają już 25 lat! I przetrwały!

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Kultowa impreza starego ogólniaka w Chojnicach ma jubileusz. I pewnie z tego powodu nie dostała wsparcia ze starostwa...Bo musi sobie radzić...

W poniedziałek spotkało się jury Kwietniowych Spotkań z Poezją i po zaciętych bojach o każdy tekst ustaliło werdykt w kategorii twórczości własnej. Nie możemy napisać, kto dostanie nagrodę, bo to zostanie ujawnione dopiero podczas galowego wieczoru ostatniego dnia imprezy.

Przypomnijmy tylko, że autorzy mogą startować w konkursie zarówno ze swoimi wierszami, jak i z prozą. Tej ostatniej była w tym roku wielka obfitość, a czytanie znakomite, bo teksty nie na jedną modłę. Młodzi mają wyobraźnię i potrafią zaskakiwać, całkiem zgrabnie budują też swoje opowieści, stopniując napięcie. A co z nich wyrośnie? Miejmy nadzieję, że pozostaną wrażliwymi odbiorcami literatury, a być może ktoś z nich będzie się nią parał także jako czynny twórca...

Kwietniowe Spotkania startują 20 kwietnia i potrwają trzy dni, codziennie o godz. 17 w auli. Po raz pierwszy imprezie towarzyszył w tym roku konkurs na plakat i wygrała go Natalia Wysocka, więc to jej dzieło będzie zdobić wszelkie możliwe mury i ściany, reklamując Kwietniowe.

Uczestnicy tradycyjnie będą mogli przedstawić swoje talenty w kategorii interpretacji i poezji śpiewanej. Nie zabraknie konferansjerki, która co roku bawi widzów do łez. Najlepsi mogą liczyć na nagrody, a dodatkowa będzie za interpretację jakiegoś tekstu Tadeusza Różewicza.

Ciekawie zapowiada się spotkanie z Łucją Gocek, chojnicką poetką, która ma na koncie laury w licznych konkursach poetyckich, ale też reprezentuje bardzo dojrzały nurt pisania. Na pewno wiele emocji przyniesie występ laureatki Kwietniowych Martyny Ohnesorge w ramach imprezy towarzyszącej.

A Kwietniowcy będą wspominać i wspominać, bo pojawi się wielu z tych, którzy debiutowali na scenie na samym początku, którzy tworzyli tę imprezę i mieli swój udział w jej niepowtarzalnej atmosferze.

Zachęcamy, przyjdźcie i posłuchajcie! Na Facebooku trwa skrzykiwanie się dawnych uczestników Kwietniowych, którzy już po imprezie będą się dłużej bawić w swoim gronie. Wpłaty na to spotkanie tylko do jutra, więc trzeba się pospieszyć!

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.