M

Kwiecień miesiącem poezji i muzyki [zdjęcia]

Archiwalne zdjęcia z Kwietniowych Spotkań z Poezją. Fot. Aleksander Knitter Archiwalne zdjęcia z Kwietniowych Spotkań z Poezją.
M

Rozpoczęła się 25 edycja Kwietniowych Spotkań z Poezją. Impreza ta, która odbywa się w Zespole Szkół, już na dobre wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w Chojnicach.

Kwietniowe Spotkania trwają trzy dni, codziennie o godz. 17 w auli. W tym roku po raz pierwszy imprezie towarzyszył konkurs na plakat i wygrała go Natalia Wysocka, więc to jej dzieło będzie zdobić wszelkie możliwe mury i ściany, reklamując Kwietniowe.

W ciągu tych trzech dni uczestnicy tradycyjnie będą mogli przedstawić swoje talenty w kategorii interpretacji i poezji śpiewanej. Nie zabraknie konferansjerki, która co roku bawi widzów do łez. Najlepsi mogą liczyć na nagrody, a dodatkowa będzie za interpretację jakiegoś tekstu Tadeusza Różewicza.

Ciekawie zapowiada się spotkanie z Łucją Gocek, chojnicką poetką, która ma na koncie laury w licznych konkursach poetyckich, ale też reprezentuje bardzo dojrzały nurt pisania. Na pewno wiele emocji przyniesie piątkowy występ laureatki Kwietniowych Martyny Ohnesorge w ramach imprezy towarzyszącej.

A Kwietniowcy będą wspominać i wspominać, bo pojawi się wielu z tych, którzy debiutowali na scenie na samym początku, którzy tworzyli tę imprezę i mieli swój udział w jej niepowtarzalnej atmosferze.
Zachęcamy, przyjdźcie i posłuchajcie!

W czwartek i piątek spotkania rozpoczynają się o godz. 17.

M

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.