Kwesta. Szczodrze na szlachetny cel

Czytaj dalej
Fot. Dominik Fijałkowski
(JB)redakcja.inowroclaw@pomorska.pl

Kwesta. Szczodrze na szlachetny cel

(JB)redakcja.inowroclaw@pomorska.pl

Uczniowie III LO im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu właściwie rozumieją idee samorządności. Wypadli najlepiej w ciekawym przedsięwzięciu bydgoskiej uczelni.

Na zebraniu Towarzystwa Miłośników Miasta Inowrocławia podsumowano wyniki publicznej kwesty przed cmentarzami.

Przeprowadzona ona została 31 października i 1 listopada, z inicjatywy TMMI, z przeznaczeniem zebranych pieniędzy na renowację nagrobków osób szczególnie zasłużonych. Do kwesty, oprócz członków TMMI, włączyli się również harcerze z ZHP i ZHR, uczniowie Szkoły Rzemiosła, członkowie Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego.

Inowrocławianie i przybysze, którzy zjechali na groby bliskich, okazali się hojni i nie szczędzili grosza na szczytny cel. Pisząc o groszu, rozumiemy go przysłowiowo, bo do puszek trafiło kilka banknotów 100 i 50-ciozłotowych, oraz parę euro. Również cel zbiórki budził zainteresowanie i uznanie. Ogółem zebrano 6.748, 05 zł, które członkowie zarządu TMMI wpłacili na rachunek bankowy, a o wynikach kwesty powiadomili ministra, który udzielał na nią zezwolenia.

Biorąc pod uwagę fakt, że w czterokrotnie większej Bydgoszczy zebrano na podobny cel 26 tys. zł, przeprowadzoną po raz pierwszy zbiórkę inowrocławską należy uznać za bardzo udaną, za co TMMI, poprzez „Gazetę”, przekazuje wszystkim, którzy się do tego przyczynili, serdeczne podziękowania. Towarzystwo postanowiło, że w pierwszej kolejności zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na renowację nagrobka powstańca styczniowego, zmarłego w 1934 r. Antoniego Grzymały-Łagiewskiego.

(JB)redakcja.inowroclaw@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.